101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wodociągi gotowe do dużej inwestycji. Będzie modernizacja kolejnych sieci. Gdzie?

Data publikacji: 04.04.2019 14:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Podpisanie umowy na modernizację kolejnych sieci wodociągowych. Na zdjęciu od lewej Jerzy Rydlewski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Kanryd Henryk Milcarz  prezes Wodociągów Kieleckich i Władysław Karol Jacewicz  dyrektor do spraw ekonomicznych Wodociągów

Kielce. Podpisanie umowy na modernizację kolejnych sieci wodociągowych. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Rydlewski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "Kanryd", Henryk Milcarz - prezes Wodociągów Kieleckich i Władysław Karol Jacewicz - dyrektor do spraw ekonomicznych "Wodociągów"
04.04.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Modernizacja wodociągu i budowa nowej kanalizacji na przedmieściach Kielc - to nowe zadania inwestycyjne Wodociągów Kieleckich. Dzisiaj w siedzibie spółki podpisano umowę na modernizację kolejnych sieci, między innymi na ulicach: Poleskiej i Herbskiej.

Henryk Milcarz, prezes firmy wyjaśnia, że inwestycje, których wartości wynosi ponad 2,5 miliona złotych, są częścią projektu mającego poprawić gospodarkę ściekową na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego. Cały, duży program jest warty ponad 80 milionów złotych.

- Kielce oraz gminy Zagnańsk, Masłów i Sitkówka Nowiny, które są obsługiwane przez Wodociągi Kieleckie, są na bardzo wysokim poziomie zwodociągowania i skanalizowania. Praktycznie całe miasto jest zwodociągowane, kanalizacja obejmuje 98 procent obszaru. Podobnie wygląda sytuacja w Sitkówce Nowinach. W Zagnańsku oba wskaźniki utrzymują się na poziomie około 90 procent. Po zakończeniu inwestycji w północnej części Masłowa także ta gmina będzie na podobnym poziomie do Kielc – powiedział Henryk Milcarz.

Kielce. Podpisanie umowy na modernizację kolejnych sieci wodociągowych. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Rydlewski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "Kanryd", Henryk Milcarz - prezes Wodociągów Kieleckich, Władysław Karol Jacewicz - dyrektor do spraw ekonomicznych "Wodociągów" i Janusz Kruchlik - dyrektor do spraw projektów unijnych "Wodociągów"04.04.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Jerzy Rydlewski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych „Kanryd”, które wykona remonty informuje, że wszystkie prace rozpoczną się przed wakacjami, a zakończą do września.

- Nie wykluczamy, że ulica Poleska na czas remontu zostanie wyłączona z ruchu. Remontowany będzie około 300-metrowy odcinek od Sandomierskiej w kierunku Leszczyńskiej. Przy ulicy Herbskiej modernizacja zostanie wykonana prawdopodobnie metoda bezwykopową - dodaje Jerzy Rydlewski. 

Dotychczas, dzięki unijnemu wsparciu, Wodociągi Kieleckie wykonały inwestycje o wartości około 700 milionów złotych. W ostatnich latach rozbudowano Oczyszczalnię Ścieków „Sitkówka” oraz powiększono o ponad 200 km sieć wodociągową i kanalizacyjną.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution