101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młoda elita regionu spotkała się w Wojewódzkim Domu Kultury

Data publikacji: 04.04.2019 15:04
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
04.04.2019 Kielce. Najlepsi gimnazjaliści i uczniowie klasy ósmej w WDK.  Podsumowanie konkursów przedmiotowych

04.04.2019 Kielce. Najlepsi gimnazjaliści i uczniowie klasy ósmej w WDK. Podsumowanie konkursów przedmiotowych
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów spotkali się dziś w Kielcach. To laureaci konkursów przedmiotowych, którzy podczas uroczystej gali odebrali dyplomy i statuetki. Szczególne wrażenie robi wynik Kamili Paździerz, uczennicy Gimnazjum im. świętej Jadwigi Królowej w Kielcach, która została laureatką z 4 przedmiotów: języka polskiego, matematyki, biologii i chemii.

- Szczerze mówiąc, sama nie wiem jak ja to pogodziłam, ale się udało. Miałam jeszcze czas na spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Po książki sięgałam często, ale uczyłam się raczej krótko. Starałam się mieć dużo przerw. Ta metoda zadziałała – twierdzi laureatka.

Kamila nie ukrywa, że dużą satysfakcję sprawia jej fakt, że statuetka została jej wręczona podczas uroczystej gali, zorganizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Kurator Kazimierz Mądzik przyznaje, że główną motywacją dla uczestników konkursów przedmiotowych jest to, że laureaci dostają przepustkę do wymarzonej szkoły średniej. Ale to nie jedyny powód.

- W przypadku kiedy jest się przynajmniej podwójnym laureatem widać, że udział w konkursie był nie po to, żeby się dostać do szkoły, tylko żeby się sprawdzić. Ci młodzi ludzie to elita naszego województwa. Włożyli mnóstwo pracy i czasu w swój sukces – mówi kurator.

Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli podkreśla, że niezwykle ważne jest, by zadbać o dalszy rozwój najzdolniejszych młodych ludzi. W tym roku laureatów konkursów organizowanych w szkołach podstawowych jest 55 natomiast laureatów z gimnazjów 174.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution