101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Były dyrektor KPT złożył pozew. Domaga się odszkodowania

Data publikacji: 04.04.2019 15:26
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Szymon Mazurkiewicz

Szymon Mazurkiewicz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szymon Mazurkiewicz, zwolniony przez władze miasta dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego nie zgadza się z powodami, przedstawianymi w odwołaniu. O swoje racje będzie walczył przed sądem.

Jak informowaliśmy, władze miasta rozwiązały umowę z szefem KPT w lutym. Decyzję o zakończeniu współpracy tłumaczono potrzebą utrzymania dobrego wizerunku instytucji, ale też nieuzasadnionymi wydatkami. Na kilka tygodni przed tą decyzją, działalność spółki była mocno krytykowana w mediach społecznościowych.

Paweł Gągorowski, pełnomocnik prezydenta Kielc informuje, że Mazurkiewicz skierował pozew przeciwko KPT. Żąda w nim odszkodowania, ponieważ nie zgadza się z przyczynami, które zostały podane w rozwiązaniu umowy o pracę. Dyrektor domaga się wypłaty trzymiesięcznego wynagrodzenia.

- Po rozwiązaniu umowy zostało zainicjowane spotkanie z dyrektorem Mazurkiewiczem. To nie było tak, że nikt nie rozmawiał. Oczywiste jest, że gdyby pan Mazurkiewicz był pewny swego, żądałby przywrócenia do pracy, a tego nie zrobił – dodaje Paweł Gągorowski.

Jednocześnie, władze miasta zapowiadają, że w KPT zostanie przeprowadzony audyt zewnętrzny. Kontrole mają dotyczyć między innymi wydatkowania funduszy unijnych. Szymon Mazurkiewicz był dyrektorem KPT od lipca 2008 roku.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution