101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młodzi informatycy rywalizowali w Kielcach

Data publikacji: 04.04.2019 16:53
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
04.04.2019 Kielce. PŚk. II Świętokrzyski Test z Informatyki. Nagrody dla zwycięzców

04.04.2019 Kielce. PŚk. II Świętokrzyski Test z Informatyki. Nagrody dla zwycięzców
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad stu uczestników rywalizowało w II Świętokrzyskim Teście z Informatyki, który zorganizowała Politechnika Świętokrzyska oraz Kielecki Park Technologiczny przy wsparciu firm z branży IT z naszego regionu. Wydarzenie odbyło się w ramach Kieleckich Dni Informatyki.

Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: uczniów oraz studentów. W tej drugiej test najlepiej rozwiązał Karol Ślusarz, student Politechniki Świętokrzyskiej. Nie ukrywa, że zadania były wyzwaniem. Jednak podkreśla, że informatyką interesuje się od dawna i nie musiał specjalnie przygotowywać się do testu, wystarczyła wiedza, którą już ma.

Karol Ślusarz informatyką interesuje się od gimnazjum. Jak podkreśla to niezwykle ciekawa dziedzina wiedzy, a przy okazji bardzo przydatna. Samodzielnie można stworzyć aplikację, która ułatwi codzienne życie.

O tym, że jest ogromne zapotrzebowanie na zdolnych informatyków świadczy fakt, że od razu po ogłoszeniu wyników testu, zwycięzcę o numer telefonu prosili przedstawiciele firm z branży IT współpracujący z Politechniką Świętokrzyską.

Profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor uczelni mówi, że od informatyków będzie zależała jakość naszego życia w przyszłości. Zachęca wszystkich uzdolnionych matematycznie młodych ludzi, by wybierając studia pomyśleli właśnie o informatyce.

- Najlepiej w Politechnice Świętokrzyskiej. Żyjemy w takich czasach, gdzie informatyka jest kluczowa w wielu dziedzinach życia. To przyszłość i warto w nią zainwestować - twierdzi rektor kieleckiej uczelni. I żartuje, że żałuje, iż nie jest młodszy, bo sam studiowałby informatykę. Obecnie o wsparcie w tej dziedzinie musi prosić swojego wnuka.

Wydarzeniem towarzyszącym był Świętokrzyski Test z Informatyki dla Juniorów, który organizował Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach. Wzięło w nim udział prawie 50 uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

Najlepsi młodzi informatycy otrzymali nagrody rzeczowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution