101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pokojowa manifestacja „Solidarności”

Data publikacji: 04.04.2019 17:48
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
04.04.2019 Kielce. Solidarność manifestuje przed ŚUW

04.04.2019 Kielce. "Solidarność" manifestuje przed ŚUW
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Około trzystu związkowców NSZZ „Solidarność” z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w demonstracji przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Jak mówi Waldemar Bartosz, przewodniczący „Solidarności” w regionie, głównym celem odbywających się w całym kraju manifestacji jest publiczne przypomnienie postulatów związkowych dotyczących między innymi wzrostu płac w szeroko rozumianej sferze budżetowej czy zwiększenia kwoty wolnej od podatku.

- Chodzi także o wzrost cen energii. Jeśli do tego dojdzie, konieczne będą ustawowe decyzje dotyczące dopłat do cen energii. W przyszłym roku energia może zdrożeć o nawet 40 procent. To odbije się negatywnie nie tylko na naszych kieszeniach, ale także na przemyśle i każdym produkcie wytwarzanym w kraju. To spowoduje także podwyżkę cen, przez co zmniejszy się konkurencyjność naszych produktów. Dlatego domagamy się wprowadzenia rozwiązań systemowych także w tym zakresie - dodaje.

Waldemar Bartosz w swoim wystąpieniu do zgromadzonych związkowców podkreślił, że demonstracje nie mają charakteru antyrządowego, ponieważ „Solidarność” docenia dotychczasowe programy prospołeczne i reformy jakie wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Z protestującymi spotkał się wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski, który podkreślał, że nie uchyla się od rozmów w sprawie postulatów świętokrzyskich związkowców.

- Mamy świadomość tego, że wciąż jest wiele w naszym kraju do zrobienia. Natomiast musimy mieć na uwadze to, co już udało się zrealizować. Istotą działania rządu jest zasada sprawiedliwości i solidarności społecznej - dodaje.

Na zakończenie manifestacji przedstawiciele „Solidarności” na ręce wojewody złożyli petycję do rządu zawierającą główne postulaty związkowców.

PETYCJA DO RZĄDU RP

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution