101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Będzie inny wiceprezydent Kielc?

Data publikacji: 04.04.2019 19:42 / Data aktualizacji: 05.04.2019 10:45
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja prezydenta Kielc Bogdana Wenty. Na zdjęciu od lewej Marcin Różycki  wiceprezydent Kielc Bogdan Wenta  prezydent Kielc i Arkadiusz Kubiec  wiceprezydent

Konferencja prezydenta Kielc, Bogdana Wenty. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Różycki - wiceprezydent Kielc, Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Arkadiusz Kubiec - wiceprezydent
Kielce. 20.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Narasta konflikt między prezydentem Kielc Bogdanem Wentą oraz Stowarzyszeniem Bezpartyjny i Niezależny, wspierającym go w kampanii wyborczej. Kilka dni temu, ze stowarzyszenia wystąpił Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc. Tajemnicą Poliszynela jest, że dostał ultimatum od prezydenta, aby pozostać na stanowisku.

W takiej sytuacji Kamil Suchański, szef Stowarzyszenia Bezpartyjny i Niezależny zamierza cofnąć rekomendację dla Marcina Różyckiego na zastępcę prezydenta. Umowa z Bogdanem Wentą po wygranych wyborach zakładała bowiem, że to stowarzyszenie rekomenduje swojego kandydata na zastępcę prezydenta. Marcin Różycki obecnie przebywa na urlopie. Po powrocie zostanie poinformowany o decyzji władz stowarzyszenia.

Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce, rozpatrywane są dwie kandydatury na zastępcę prezydenta Kielc w zamian za Marcina Różyckiego. Jedną z nich jest osoba z bliskiego otoczenia Kamila Suchańskiego. To Konrad Więch, który z drugiego miejsca w centrum startował w wyborach do Rady Miasta. W rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że gdyby otrzymał propozycję objęcia funkcji zastępcy prezydenta, to z pewnością zastanowiłby się.

- To jednocześnie odpowiedzialność i wyróżnienie - podkreślił Konrad Więch.

Przyznał przy tym, że Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny rozważa cofnięcie rekomendacji dla Marcina Różyckiego.

Drugi z potencjalnych kandydatów to były radny i kandydat na prezydenta Kielc Krzysztof Adamczyk, który po pierwszej turze udzielił poparcia Bogdanowi Wencie. Wówczas obiecano mu stanowisko kierownicze w jednej z miejskich spółek. Mówiło się o Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych, Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, a ostatnio o Miejskim Zarządzie Dróg, ponieważ w październiku prawdopodobnie na emeryturę odejdzie dyrektor Włodzimierz Stępień. Dotychczas Krzysztof Adamczyk nie otrzymał jednak żadnej propozycji. Pytany przez nas o propozycję Kamila Suchańskiego, dotyczącą funkcji zastępcy prezydenta powiedział, że ten temat przewinął się w luźnej rozmowie, ale bez konkretów. Dodał, że gdyby taka propozycja padła, to poważnie by ją rozważył.

Kamil Suchański pytany o tę kwestię przez Radio Kielce nie potwierdził i nie zaprzeczył, że Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny rozważa rekomendację Konrada Więcha lub Krzysztofa Adamczyka na stanowisko zastępcy prezydenta Kielc, w zamian za Marcina Różyckiego.

Oprócz Różyckiego zastępcą prezydenta jest od niedawna Arkadiusz Kubiec z Koalicji Obywatelskiej.

Wojciech Lubawski w poprzedniej kadencji miał trzech zastępców.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution