101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ponad 250 marek na Targach „Dom, Ogród i Ty”

Data publikacji: 05.04.2019 06:22 / Data aktualizacji: 05.04.2019 14:32
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
05.04.2019 Kielce. Targi Kielce. Targi Dom i Ogród

05.04.2019 Kielce. Targi Kielce. Targi Dom i Ogród
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 100 odmian róż, dom na kółkach, domowe SPA i tężnie solankowe - takie rzeczy w jednym miejscu tylko na wystawie Dom, Ogród i Ty w Targach Kielce. Do niedzieli można zapoznać się z najnowszymi trendami w budownictwie i urządzaniu wnętrz, a także w aranżacji ogrodu.

Prezentuje się ponad 250 firm. Wśród nowości jest dom na kółkach, który prezentuje firma z okolic Krosna. Jak mówi Michał Iżowski, takie mieszkania to pomysł naukowców z Politechniki Krakowskiej.

- Opracowali innowacyjny system ścian. Są one cieńsze niż w tradycyjnym domu, natomiast grubsze niż w przyczepie kempingowej - wyjaśnia.

Dodaje, że w domu na kółkach można mieszkać przez cały rok. W momencie zakupu wybiera się opcję z wyposażeniem bądź bez. Dla przykładu, 42-metrowy urządzony domek z dwiema sypialniami, kuchnia i łazienką kosztuje 120 tysięcy złotych brutto. Działka, na której go postawimy, musi być uzbrojona.

Wśród nowoczesnych rozwiązań są też domowe spa z jacuzzi i tężnie solankowe. Te ostatnie mają pełnić funkcje uzdrowiskowe w domu - dobrze działają na górne drogi oddechowe, wspomagają leczenie astmy czy alergii. Można też kupić nowoczesne urządzenia AGD, takie jak bioniczny mop, który w jednym ruchu zamiata, myje i wyciera podłogę do sucha, a na koniec myje sam siebie.

Nie brakuje też różnorodnych kwiatów, sadzonek, a także akcesoriów do ogrodu. Róże można dostać w ponad stu odmianach. Te występują w różnych gatunkach, ale i kolorach, na przykład seledynowym i czekoladowym. Jak mówi Patrycja Oracz z firmy Miejska Łączka z Kielc, klienci często mają sprecyzowane oczekiwania względem swoich ogrodów.

- Mają być ładniejsze niż ogród sąsiada i dobrze, aby nie wymagały czasochłonnej pielęgnacji. Modne są formy nowoczesne, proste i dopasowane do wyglądu budynku i ogrodzenia - mówi.

Targi potrwają do niedzieli, 7 kwietnia. Wstęp jest płatny.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution