101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sandomierz będzie współpracował z podkarpackimi miastami

Data publikacji: 05.04.2019 06:34
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sandomierz

Sandomierz
30.08.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podpisze dzisiaj czwórporozumienie z prezydentami i burmistrzami trzech miasta z Podkarpacia, tj. Stalowej Woli, Tarnobrzega i Niska. Współpraca miast ma poskutkować rozwojem gospodarczym, rozwojem turystyki, wspólną promocją oraz realizacją inwestycji.

- Wspólnymi siłami można dokonać więcej, np. pisząc projekty, starając się o pieniądze na inwestycje ważne dla mieszkańców wszystkich czterech miast - powiedział burmistrz Marzec i jako przykład podał remont drugiego mostu na Wiśle w Sandomierzu, co z gospodarczego punktu widzenia oraz dla komfortu mieszkańców istotne jest także dla podkarpackich miast leżących po drugiej stronie Wisły.

W planach są także inne, mniejsze projekty wychodzące naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Jednym z nich będzie uruchomienie linii autobusowej z Sandomierza do Tarnobrzega, która będzie dowozić pasażerów nad tamtejsze jezioro, a tarnobrzeżanie korzystając z tej linii, będą mogli pojechać do Sandomierza, aby spędzić czas, np. na starówce. Samorządowcy chcą także wspólnie budować ścieżki rowerowe łączące poszczególne gminy.

Podpisanie czwórporozumienia odbędzie się o godzinie 12.00 w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution