101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Media społecznościowe przyszłością polityki? Pierwszy TweetUp Beaty Szydło z mieszkańcami Świętokrzyskiego

Data publikacji: 05.04.2019 07:59 / Data aktualizacji: 05.04.2019 19:57
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
05.04.2019 Kielce. Wicepremier Beata Szydło prowadziła tweetup w sali konferencyjnej Filharmonii Świętokrzyskiej

05.04.2019 Kielce. Wicepremier Beata Szydło prowadziła tweetup w sali konferencyjnej Filharmonii Świętokrzyskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Nasze życie polityczne i społeczne, czy tego chcemy, czy nie, przenosi się do Internetu i mediów społecznościowych, dlatego trzeba je umieć mądrze wykorzystywać- powiedziała wicepremier Beata Szydło podczas pierwszego TweetUp'u z mieszkańcami regionu. Jak podkreślała liderka listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego, mimo że TweetUp jest stosunkowo młodą formą komunikacji, to politycy PiS zapoczątkowali tę formułę spotkań z mieszkańcami już podczas kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy w 2015 roku.

- Dobrze wykorzystywane social media, są naprawdę doskonałym źródłem informacji. Także dla mnie obecnie najczęstszym źródłem pozyskiwania informacji jest Internet. Podczas TweetUp'ów tematyka rozmów jest różnorodna, najczęściej to spotkania, w których uczestniczą dziennikarze i ludzie młodzi. Szczególnie dla tej drugiej grupy jest to atrakcyjna forma do spotkania i rozmowy - dodaje.

Wicepremier Beata Szydło w rozmowie z dziennikarzami odniosła się między innymi do negocjacji, które rząd prowadzi ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego w sprawie zapowiadanego na poniedziałek strajku nauczycieli. Jak zaznaczyła, rząd deklaruje gotowość rozmów w każdej chwili, aż do momentu podpisania porozumienia.

- Wierzę w to, że uda nam się znaleźć konsensus. Dla mnie najważniejsze jest to, aby odbyły się egzaminy młodzieży, które są przed nami. Oferta, jaką przygotował dla nauczycieli rząd jest dobra, chociaż wiem, że te kwestie nie są łatwe i budzą wiele emocji. Nie można jednak dłużej udawać, że można reformować system wynagrodzeń w oświacie poprzez dokładanie kolejnych miliardów. W tej chwili trzeba zmienić system i my to proponujemy. Dodatkowo, chcemy jeszcze w tym roku wprowadzić kolejną podwyżkę, to uczciwa i dobra oferta dla nauczycieli - dodaje.

Pierwszy kielecki TweetUp przebiegał w nieformalnej atmosferze, uczestnicy chętnie rozmawiali z wicepremier Beatą Szydło, nie zabrakło także pamiątkowych fotografii.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w większości byli to ludzie młodzi. Jak mówi Patrycja Iwańska-Bęben, przewodnicząca Forum Młodych PiS województwa świętokrzyskiego - to bardzo ciekawa inicjatywa.

- Luźna formuła rozmów z pewnością zbliży młodych ludzi do polityki. Pani premier jest otwarta na spotkania z młodzieżą. Jest to już nasze kolejne spotkanie - dodaje.

Zdaniem Grzegorza Prokopa, który uczestniczył w pierwszym w Kielcach TweetUp'ie z Beatą Szydło - takie spotkania pozwalają na zacieśnianie relacji z politykami, tworzą także okazję do nieformalnych rozmów w luźnej atmosferze.

W wydarzeniu wzięła także udział wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która podkreślała, że takie spotkania pokazują, że mieszkańcy potrzebują indywidualnych rozmów z politykami.

- Dzisiejsze spotkanie skierowane głownie do młodych osób, które można powiedzieć, że niemalże „żyją” w Internecie jest bardzo istotne. Oprócz tego, co przekazuje się w sieci za pośrednictwem mediów społecznościowych, podczas tego spotkania młodzi mogli porozmawiać na różne tematy, zarówno osobiste, jak i te regionalne - dodaje.

Beata Szydło zapowiedziała, że podobne wydarzenia będą odbywały się w innych miastach województwa świętokrzyskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution