101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trzynasta emerytura co roku, pod warunkiem, że wybory wygra PiS

Data publikacji: 05.04.2019 08:30
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Poseł Krzysztof Lipiec

Poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło po wyborach, które odbędą się jesienią, to "trzynasta emerytura" będzie wypłacana co roku - zapewnił na naszej antenie Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur PiS.

Gość Radia Kielce przypomniał, że już w maju na konto emerytów i rencistów wpłynie  jednorazowe świadczenie. Jak już informowaliśmy, ma ono wynieść 1100 zł brutto, czyli 888 złotych 25 gr na rękę.

- Trzynasta emerytura będzie utrzymana, jeśli o wygranej PiS na jesieni zdecydują wyborcy. Być może w niedalekiej przyszłości będzie to systemowe rozwiązanie. Na dziś jest to na zasadzie jednorazowej wypłaty. Deklarujemy, że w następnych latach tego typu świadczenie będzie podtrzymywane, ale to wszystko zależy od woli rządzących - podkreślił Krzysztof Lipiec.

Poseł zaznaczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest pierwszym rządem, który porządkuje te sprawy, tak, aby wyjść na przeciw zapotrzebowaniu środowiska emerytalno-rentowego i w tej materii ma też wiele dobrych rozstrzygnięć.

- Ja przypomnę, że w 2016 roku została ustalona minimalna stawka emerytury, wprowadziliśmy w tym roku od 1 marca waloryzację procentowo-kwotową, co do tej pory nie było spotykane - mówi gość Radia Kielce.

Krzysztof Lipiec przypomniał, że PiS kontynuuje objazd regionu. Parlamentarzyści spotykają się z mieszkańcami najmniejszych miejscowości, aby zapoznać ich z najważniejszymi planami rządu i zachęcić do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Zeszliśmy poniżej poziomu gminy, jeździmy do maleńkich wiosek i różnych przysiółków. Tam naprawdę są bardzo dobre rozmowy, jest wiele jeszcze takich miejscowości, gdzie posła na oczy nie widziano. Te spotkania ubogacają również nas parlamentarzystów w tą wiedzę, która jest niezbędna, żeby budować dobre programy społeczne - dodał poseł Lipiec.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution