101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Programy promujące zdrowie dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego

Data publikacji: 05.04.2019 11:43
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Akademia pełna zdrowia” - pod takim hasłem prowadzony będzie tegoroczny program profilaktyczny przygotowany przez ostrowieckie Starostwo Powiatowe. - Przygotowano działania w czterech modułach - informuje Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych.

„Czas na relaks” to moduł, w ramach którego zorganizowane zostaną koncerty relaksacyjno-rekreacyjne, „Czas na edukację” to punkt zawierający program konferencji, wykładów i warsztatów edukacyjnych dotyczących zdrowia. „Czas na aktywność” to zajęcia sportowe odbywające się we wtorki i czwartki w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim. We wtorki aerobik jako muzyczno-ruchowa forma aktywności, a w czwartek gimnastyka rehabilitacyjna z wykorzystaniem sprzętu gimnastycznego. Czwarty moduł „Czas zadbać o zdrowie” będzie zawierał konsultacje lekarskie i badania profilaktyczne dla mieszkańców.

Jako pierwszy we wtorek, 9 kwietnia, zostanie zorganizowany wykład dotyczący stomatologii XXI wieku. Poprowadzi go dr Piotr Borowski z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Starachowicach w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Sandomierskiej.

Mariusz Łata informuje, że oferty przeznaczone są dla wszystkich mieszkańców powiatu. Mniejsze gminy powiatu skorzystają u siebie z modułów „Czas na relaks” oraz „Czas zadbać o zdrowie”. Z kolei w module „Czas na edukację” mieszkańcy gmin zostaną zaproszeni do udziału w cyklu wykładów oraz konferencji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gminy będą organizować przejazd na te wydarzenia.

Osoby zainteresowane powinny zgłosić chęć uczestnictwa do 8 kwietnia w wydziale edukacji, zdrowia i spraw społecznych ostrowieckiego starostwa.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution