101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Beata Szydło włączyła się w akcję pomocy dla chorego Piotra

Data publikacji: 05.04.2019 14:40
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Od lewej Agata Wojtyszek  wojewoda świętokrzyski wicepremier Beata Szydło  Marcin Piszczek  burmistrz Jędrzejowa

Od lewej: Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, wicepremier Beata Szydło, Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
Fot. Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka / facebook

Broszka wicepremier Beaty Szydło będzie licytowana podczas charytatywnego koncertu „Muzyka i Filantropia”, który odbędzie się w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Beata Szydło podarowała biżuterię spontanicznie, podczas spotkania z mieszkańcami miasta.

Jak mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, w trakcie zwiedzania Centrum Kultury, premier rozmawiała z pracownikami placówki o koncercie i aukcji na leczenie trzynastoletniego, utalentowanego muzycznie i aktorsko Piotra Pluty. Wtedy bez namysłu wypięła z klapy broszkę i przekazała na aukcję – mówi burmistrz Marcin Piszczek.

Piotr i jego brat Paweł sami bardzo często angażują się w charytatywne akcje i chętnie pomagają innym. Chociaż sami żyją skromnie, pieniądze które otrzymali podczas Komunii Świętej przeznaczyli na Szlachetną Paczkę. – Przekazanie broszki na licytacje to symboliczny i wyjątkowy  gest, który był zaskoczeniem - podkreślił burmistrz.

Przekazanie broszki na aukcję przez Beatę Szydło zaskoczyło Piotrka i jego mamę Monikę Gawłowską. Jak powiedziała, nie spodziewali się takiego wyjątkowego prezentu. Przypomniała, że pieniądze z licytacji przeznaczone będą na terapię Piotrka, który choruje na autyzm atypowy i jego leczenie nie jest refundowane przez NFZ. Jak dodała, miesięcznie terapia w wyspecjalizowanej klinice wraz z dojazdem kosztuje prawie tysiąc złotych. Ponadto Piotrek od kilku lat jest leczony onkologicznie, ponieważ choruje na chłoniaka Hodgkina - mówiła Monika Gawłowska, mama Piotrka.  

Koncert charytatywny oraz aukcja „Muzyka i Filantropia” jutro o godz. 17.00  w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution