101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Działacze PiS w Skarżysku. Rozmawiali z mieszkańcami, zbierali podpisy

Data publikacji: 06.04.2019 13:45
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Spotkanie z mieszkańcami Skarżyska. Marszałek Andrzej Bętkowski w środku i poseł Krzysztof Lipiec

Spotkanie z mieszkańcami Skarżyska. Marszałek Andrzej Bętkowski (w środku) i poseł Krzysztof Lipiec
Skarżysko-Kamienna. 06.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Trwa ofensywa Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Dziś dotarła do Skarżyska. Działacze, parlamentarzyści i radni odwiedzają mieszkańców województwa, zarówno w dużych miastach, jak i w małych wioskach. Odbyło się już około tysiąca spotkań - po sto w każdy weekend.

Spotkanie z mieszkańcami Skarżyska. Zbieranie podpisówSkarżysko-Kamienna. 06.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jak mówi lider PiS w Świętokrzyskiem, poseł Krzysztof Lipiec, najciekawsze spotkania odbywają się w małych wioskach, gdzie nigdy nie dotarły władze parlamentarne. Rozmowy są okazją do budowania nowego programu partii. Z podobnych wizyt wyrosła tzw. Piątka PiS, czyli ulgi dla młodych pracowników, pomoc dla pracodawców, rozszerzenie programu Rodzina 500 plus, czy wsparcie dla emerytów.

Dziś członkowie PiS-u czekali na rozmówców w okolicy dworca PKP w Skarżysku i znajdującego się nieopodal placu targowego. Zbierane były także podpisy na listach poparcia dla kandydatów ugrupowania.

Poseł Krzysztof Lipiec podkreślał podczas spotkania, że przed wyborami do europarlamentu Prawo i Sprawiedliwość chce powrócić do zasad, jakie legły u podstaw tworzenia tej Wspólnoty. Jednocześnie zadaniem posłów w Brukseli będzie zabieganie o wyrównanie standardów życia w Polsce z tymi, które obowiązują w krajach tzw. „starej unii”. Dlatego politycy PiS zabiegają o  poparcie. Zdaniem parlamentarzysty 250 tysięcy podpisów na listach przełoży się na dobry wynik partii w majowych wyborach.

Marszałek Andrzej Bętkowski zaznaczył, że mieszkańcy Skarżyska w dużej mierze popierają działania Prawa i Sprawiedliwości. Podczas takich spotkań można wiele zagadnień wyjaśnić, poznać też opinie mieszkańców. Kolejne zaplanowane jest na niedzielę, na godzinę 14.00 w remizie OSP Skarżysko.

Spotkanie z mieszkańcami Skarżyska. Marszałek Andrzej Bętkowski, poseł Krzysztof Lipiec, Marcin PiętakSkarżysko-Kamienna. 06.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution