101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pomagają z serca. Trwa przedświąteczna zbiórka żywności

Data publikacji: 06.04.2019 14:05
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wielkanocna zbiórka żywności

Wielkanocna zbiórka żywności
Kielce. 06.04.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W kilkudziesięciu świętokrzyskich sklepach samoobsługowych trwa dwudniowa, przedświąteczna zbiórka żywności, zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności. Organizowana jest od 2007 roku i cieszy się dużym zaufaniem wśród społeczeństwa. W tym roku do zbiórki przystąpiło wiele miast z regionu świętokrzyskiego. To m.in. Kielce, Miechów, Jędrzejów, Chmielnik, Kazimierza Wielka i Włoszczowa.

Wielkanocna zbiórka żywnościKielce. 06.04.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Żeby włączyć się w akcję, wystarczy podczas zakupów nabyć dodatkowy produkt spożywczy i włożyć go do oznaczonego kosza. Najlepiej, by produkty były o długim terminie przydatności do spożycia, jak mąka, ryż, makaron, cukier, herbata, olej, konserwy, dżemy, czy słodycze.

Wśród wolontariuszy jest m.in. Maksymilian Król. Jak powiedział, potrzeba pomagania bierze się z serca.

- Chciałem pomóc. Poza tym pomyślałem, że w domu i tak nie będę miał co robić, więc warto zrobić coś dobrego dla innych. Są osoby, które wrzucają po kilkanaście produktów. Inni po jednym, ale każda pomoc się liczy. Najczęściej są to cukier, makarony i mąka, czasem słodycze.

Zakupy do specjalnego kosza włożyła m.in. pani Teresa. Jak podkreśliła, osób potrzebujących nie można zostawiać samym sobie. Być może za kilka lat, to my możemy potrzebować takiej pomocy.

- Zawsze pomagam. Jestem emerytką, ale na ile mnie stać, na tyle pomagam. Trzeba mieć dobre serce. Dobro zawsze wraca - podkreśla.

Zebrane podczas zbiórki produkty spożywcze zostaną spakowane w paczki i przy pomocy organizacji charytatywnych, przekazane osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

Zbiórka potrwa do godziny 19.00.

Wielkanocna zbiórka żywnościKielce. 06.04.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution