101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Stulatka z Sandomierza kochająca podróże i ludzi

Data publikacji: 06.04.2019 14:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Irena Kotlińska  stulatka z Sandomierza

Irena Kotlińska - stulatka z Sandomierza
Sandomierz. 06.04.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Setne urodziny obchodzi dzisiaj mieszkanka Sandomierza Irena Kotlińska. Z tej okazji w jednej z restauracji rodzina zorganizowała przyjęcie urodzinowe z udziałem licznych gości.

Pani Irena jest w dobrej kondycji fizycznej. Mówi, że ogólnie czuje się nieźle, narzeka jedynie na kręgosłup. Zapytana o receptę na długowieczność stwierdziła, że nie ma na to  jednoznacznej odpowiedzi, za to chętnie przytoczyła wspomnienia związane z podróżami. Powiedziała, że razem z mężem, który był podoficerem zwiedziła kilka krajów, m.in. Czechy, Węgry, Turcję oraz Polskę, w której nie była tylko nad morzem.

Irena Kotlińska - stulatka z SandomierzaSandomierz. 06.04.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Pani Irena powiedziała naszej reporterce, że bardzo lubi pomagać innym ludziom i nastawiona jest do wszystkich przyjaźnie. Potwierdza to jej najmłodsza córka Barbara Gębalska, która stwierdziła, że mama  jest zawsze uśmiechnięta, pogodna i z sercem na dłoni. Nigdy nie dała po sobie poznać, że  jest ciężko, na pierwszym planie zawsze stawiała dzieci.

Przez kilkanaście lat pani Irena samodzielnie prowadziła gospodarstwo rolne pod Sandomierzem, gdzie musiała się przeprowadzić z miasta. Mąż był wówczas chory, a ona miała na utrzymaniu także troje dzieci. W gospodarstwie dominowały zboża i warzywa. Jubilatka samodzielnie robiła wszystko w polu, rzadko kiedy stać było rodzinę na pomocników.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec powiedział, że jest pod wrażeniem pani Ireny oraz jej dostojnego wieku. Zauważył, że urodziny jubilatki wypadły w czasie, gdy Polska odzyskała niepodległość, co jest bardzo symboliczne.

W Sandomierzu oprócz pani Ireny Kotlińskiej są jeszcze dwie osoby stuletnie - kobieta i mężczyzna, a dwie panie mają po 101 lat.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution