101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poszukują roślin i ozdób do ogrodu. Duże zainteresowanie Targami Dom Ogród i Ty

Data publikacji: 06.04.2019 15:20
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
05.04.2019 Kielce. Targi Kielce. Targi Dom i Ogród

05.04.2019 Kielce. Targi Kielce. Targi Dom i Ogród
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Są największe i najbardziej lubiane przez kielczan. Wielu czeka na nie z niecierpliwością. W kieleckim ośrodku wystawienniczym trwają Targi Dom Ogród i Ty. Jak mówią odwiedzający, to jedna z ich ulubionych imprez targowych. Wiele osób wybrało się na ulicę Zakładową, żeby kupić rośliny na balkony i do ogródków.

Na stoisku Urszuli Dyrek można znaleźć m.in. rutewki. Podkreśla, że te byliny są coraz popularniejsze w polskich ogrodach.

- To rośliny wieloletnie, rosnące w kępach, mają bardzo delikatne kwiaty, ale za to jest ich burza. Na metrze możemy zobaczyć tysiące drobnych kwiatów. Są bardzo atrakcyjne - zachwala.

W kieleckim ośrodku wystawienniczym pojawił się dziś m.in. pan Jan z żoną.

- Szukamy czegoś, żeby przyozdobić swój ogród na wiosnę. Chodzi nam o dobry gatunek róży, żeby pachniała i pięknie wyglądała. Tu jest duży wybór. Zawsze staramy się być na tych targach. Ostatnio kupiliśmy altankę - podkreśla.

Podczas imprezy można było także przynieść zużyte baterie, a w zamian otrzymać kwiatki, cebulki i nasiona różnych roślin. Jak informuje kielecki radny PiS Arkadiusz Ślipikowski, akcja mia na celu dbanie o nasze środowisko. Większość baterii zawiera bowiem metale ciężkie, m.in. nikiel czy rtęć. Dzięki recyclingowi metale te można odzyskać i ponownie użyć. Natomiast jeśli trafią na wysypiska, przedostają się do ziemi i wód gruntowych, powodując ich skażenie.

Targi potrwają do niedzieli. Odbywają się w godzinach 10:00-18:00. Bilety wstępu to 15 złotych normalny i 10 złotych ulgowy.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution