101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przyszli kolejarze szkolą się pod okiem specjalistów

Data publikacji: 06.04.2019 19:36
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Kielce. 18.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kolejarze z PKP PLK wspierają kształcenie zawodowe. Od września - 23 uczniów kierunku technik transportu kolejowego z Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej bierze udział w kształceniu pod okiem specjalistów.

Podczas cotygodniowego kształcenia praktycznego w zakładzie linii kolejowych młodzież pod okiem wykwalifikowanych pracowników korzysta z symulatora sterowania ruchem kolejowym, który odzwierciedla urządzenia zabudowane na stacji Sandomierz oraz posterunku odgałęźnym Zalesie - Gorzyckie obsługiwane przez dyżurnego ruchu.

Jak mówi Krzysztof Pióro, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej, współpraca ze szkołą daje możliwość przekazania młodym ludziom kolejowej wiedzy i praktyki jeszcze na etapie nauki.

- Mają bezpośredni kontakt z zawodem, zdobywają pierwsze doświadczenia i lepiej przygotowują się do pracy - mówi Krzysztof Pióro.

Jak informuje Joanna Żurawka, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej, uczniowie dzięki praktykom zdobywają nie tylko praktyczne doświadczenie, ale także kompetencje społeczne i interpersonalne.

Współpraca PKP PLK z Zespołem Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej trwa od 2012 roku. Obecnie 31 uczniów korzysta z programu stypendialnego PLK. Od początku współpracy z placówką w skarżyskim zakładzie zostało zatrudnionych 22 absolwentów szkoły. Na terenie województwa świętokrzyskiego PLK współpracują również z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution