101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkie sprzątanie w Gorzyczanach

Data publikacji: 06.04.2019 20:04
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sprzątanie w Gorzyczanach

Sprzątanie w Gorzyczanach
Gorzyczany. 06.04.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Około 40 osób wzięło udział w społecznym sprzątaniu wsi Gorzyczany w gminie Samborzec. W akcji uczestniczyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, strażacy, dzieci  i młodzież. Worki szybko zapełniły się puszkami, plastikowymi butelkami, papierami i innymi odpadami.

Organizatorką akcji była sołtys Alicja Wołos, która powiedziała, że widok zaśmieconych lessowych wąwozów, których jest kilka na tym  terenie jest zatrważający. Jej zdaniem, śmieci pochodzą od osób przyjezdnych, które wyrzucają je z samochodów, ponieważ zauważyć można całe worki odpadów. Jej  zdaniem, świadomość ludzi jest wciąż niewystarczająca i łączy się z brakiem odpowiedzialności za środowisko, życie i zdrowie przyszłych pokoleń.

Dzieci biorące udział w sprzątaniu mówiły naszej reporterce, że robią to dla ekologii oraz po to, aby ich  wieś była ładniejsza, bo w czystym miejscu żyje się przyjemniej.

Jedna z mieszkanek Justyna Trześniewska, prezes Stowarzyszenia Nasze Gorzyczany powiedziała, że najgorsza sytuacja występuje na terenach, gdzie nie ma zabudowań. Tam zbiera się całe sterty śmieci. Jej zdaniem, takie sprzątanie to wkład dla dobra ogółu, w pewnym stopniu także pomoc dla gminy, która musiałaby na to wydać jakieś pieniądze, a tak zrobili to ludzie z własnej woli i społecznie.

Urząd Gminy zapewnił sprzątającym worki na śmieci, rękawiczki oraz wywóz odpadów.

Sprzątanie w GorzyczanachGorzyczany. 06.04.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution