101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Motocykliści oficjalnie rozpoczęli sezon

Data publikacji: 07.04.2019 08:00 / Data aktualizacji: 07.04.2019 13:18
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Otwarcie motoryzacyjnego sezonu letniego

Otwarcie motoryzacyjnego sezonu letniego
Kielce. 07.04.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sezon motocyklowy rozpoczął kielecki klub Old Bikers. Miłośnicy jednośladów zebrali się na parkingu przy pomniku Homo Homini, a następnie w kolumnie przejechali nad zalew Umer w gminie Zagnańsk.

Tomasz Kotwica z grupy Old Bikers informuje, że na miejscu zaplanowano ognisko i symboliczne pożegnanie z zimą. Mamy przygotowaną kukłę, którą utopimy w zalewie. Na miejscu będzie wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Zapewniamy dobrą zabawę - mówi motocyklista.

Wspólne spotkanie i przejazd ulicami jest okazją do zaprezentowania się innym uczestnikom ruchu. Motocyklista zaznacza, że w ten sposób on i jego koledzy chcą pokazać, że sezon na dobre się zaczyna. Dlatego kierowcy samochodów powinni z większą uwagą patrzeć na to, co dzieje się na drodze.

Tomasz Kotwica zaapelował także o rozsądek do innych miłośników jednośladów. Obecnie na drogach jest jeszcze bardzo dużo piachu pozostałego po zimie, który jest niebezpieczny nie tylko dla motocyklistów. Poza tym wszystkim uczestnikom ruchu powinien towarzyszyć rozsądek za kierownicą.

Udział w zlocie wziął udział między innymi Krzysztof Marek z Buska-Zdroju, który na imprezę przyjechał nietypowym, własnoręcznie wykonanym trójkołowcem. Nad projektem pracował trzy lata. Sam przygotował układ jezdny, zawieszenie i karoserię pojazdu. Trójkołowiec charakteryzuje się tym, że w przeciwieństwie do innych tego typu pojazdów ma dwa koła z przodu i jedno tyłu. Z przodu maszyny wyeksponowany jest także półtoralitrowy, widlasty silnik, który został specjalnie sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych.

W wydarzeniu uczestniczyło kilkudziesięciu motocyklistów z całego województwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution