101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pod wpływem narkotyków kierował autem. Stworzył zagrożenie na przejściu

Data publikacji: 07.04.2019 11:11
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Kielce. 21.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Młody kierowca BMW odpowie za stworzenie zagrożenia na przejściu dla pieszych. 22-latek zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Seminaryjskiej w Kielcach z zamiarem skrętu w lewo. Gdy zaświeciło się zielone światło wjechał w zakręt z piskiem opon nie zważając na to, że zielone światło mają również piesi. Osoby przechodzące przez przejście były zdezorientowane i przestraszone.

Zdarzenie zaobserwowali policjanci wojewódzkiej „drogówki”, którzy w radiowozie patrolowali miasto. Mundurowi natychmiast ruszyli za kierowcą BMW i chwilę później zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że za kierownicą, nie do końca sprawnego auta, siedział 22-letni kielczanin, który miał problemy z koordynacją i nie potrafił w spójny sposób odpowiadać na zadawane pytania.

Policjanci nie wyczuli alkoholu, ale mimo sprzeciwu mężczyzny postanowili przebadać go na obecność w organizmie narkotyków. Badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. W związku z tym pobrana została krew do badań. Jeżeli laboratoryjna ekspertyza potwierdzi, że 22-latek prowadził auto będąc pod działaniem narkotyków czekają go poważne konsekwencje.

Grozić mu będzie do 2 lat więzienia, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution