101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce - Raj Dla Dzieci

Data publikacji: 07.04.2019 11:40
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pierwszego czerwca, podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka - Kielce ponownie mają się stać najbardziej przyjaznym miejscem do uprawiania turystyki rodzinnej. Dziesiątki atrakcji dla dzieci i ich rodziców przygotowano w ramach drugiej edycji imprezy „Kielce - Raj Dla Dzieci”.

Główną atrakcją będzie widowisko familijne „Archimedes”, które zostanie wystawione na scenie Amfiteatru Kadzielnia.

- Kielce przygotowały dla najmłodszych najlepszą propozycję w kraju - przekonują urzędnicy i zapowiadają, że pierwszego czerwca dzieci w Kielcach na pewno nie będą się nudzić.

Katarzyna Rabiej, z referatu promocji kieleckiego ratusza informuje, że największą atrakcją wieczoru będzie musicalowy spektakl familijny „Archimedes”. To edukacyjne widowisko dla dzieci wyreżyserował autor wielu musicali i spektakli komediowych Krzysztof Jaślar, a muzykę skomponowała Krystyna Kwiatkowska znana między innymi z popularnego utworu "Zuzia, lalka nieduża" śpiewanego przez kolejne pokolenia.

- W roli głównej profesora Rozumnego, który w sposób jasny i wesoły przekaże wiedzę na temat największych wynalazków ludzkości, które miały wpływ na rozwój nauki oraz cywilizacji wystąpi znakomity Krzysztof Tyniec. Postaci, które znamy z podręczników do chemii, czy fizyki staną się nam bliższe podczas spektaklu na Kadzielni - dodaje Katarzyna Rabiej.

Producentem i pomysłodawcą widowiska jest Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej na rzecz twórczości dla dzieci. Spektakl został pozytywnie oceniony i wsparty przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uzupełnieniem musicalu będą liczne konkursy, warsztaty i niespodzianki.

Impreza jest biletowana. Wejściówki można kupić między innymi w kasie Kieleckiego Centrum Kultury. Ceny biletów zaczynają się od 30 złotych. Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie www.rajdladzieci.kielce.eu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution