101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poprzez bieganie pomagają zwierzakom

Data publikacji: 07.04.2019 12:08
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
07.04.2019 Kielce. Charytatywny bieg na rzecz bezdomnych zwierząt na Stadionie Leśnym

07.04.2019 Kielce. Charytatywny bieg na rzecz bezdomnych zwierząt na Stadionie Leśnym
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Charytatywny bieg na rzecz bezdomnych zwierząt zorganizowano na Stadionie Leśnym w Kielcach. Wydarzenie zapoczątkowało cykl biegów, które do października będą organizowane w 16 miastach wojewódzkich Polski.

Całkowity dochód z imprez zostanie przeznaczony na schroniska dla bezdomnych zwierząt w całym kraju, w tym to znajdujące się w Dyminach. W Kielcach uczestnicy mieli do wyboru dystans czterech i ośmiu kilometrów. Dłuższy wybrała między innymi Aleksandra Osędowska, która pobiegła wspólnie ze swoim psem Fafikiem przygarniętym ze schroniska. Tuż przed wydarzeniem zaznaczała, że może to być spore wyzwanie.

- To nasz pierwszy wspólny bieg i nie wiem jak on sobie poradzi, ponieważ uwielbia inne psy. Jeśli nie będzie mnie ciągnął do innych zwierzaków to może damy radę - mówi z uśmiechem pani Aleksandra i dodaje, że idea biegu bardzo jej się podoba.

Eligiusz Tarczyński z fundacji Pomagam Na Medal, która jest organizatorem wydarzenia wyjaśnia, że jeśli ktoś dzisiaj nie mógł pojawić się w Kielcach, a będzie chciał wesprzeć schronisko ma możliwość wystartować w biegu wirtualnym. Oznacza to, że dzień, godzinę i miejsce startu wybiera się indywidualnie. Dystans rejestruje urządzenie z GPS, a medal otrzymamy pocztą. Biegi wirtualne będą prowadzone pomiędzy 24 czerwca, a 31 października 2019.

Oprócz możliwości wsparcia schronisk każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do województwa, w którym odbywa się bieg. Wszystkie medale połączone jak puzzle stworzą mapę Polski.

Udział w wydarzeniu wzięło ponad siedemdziesięciu uczestników.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution