101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Beata Szydło na Twitterze: rząd chce porozumienia, m. in. wzrostu płac nauczycieli

Data publikacji: 07.04.2019 12:14
Kategoria: Wiadomości /Źródło: IAR
Komentarze
Wicepremier Beata Szydło

Wicepremier Beata Szydło
Opatów. 31.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rząd chce porozumienia, m.in. w sprawie wzrostu płac nauczycieli. Napisała o tym na Twitterze wicepremier Beata Szydło. - Zaproponowaliśmy nowy kontrakt społeczny. Strajk w czasie egzaminów uderza w uczniów. Pan Sławomir Broniarz jest głuchy na te argumenty. W mediach przesądza o strajku przed rozmowami. To nie pomaga - napisała Beata Szydło na portalu społecznościowym.

O godzinie 19:00 w Centrum Dialog w Warszawie rozpoczną się kolejne rozmowy strony rządowej z nauczycielskimi związkami. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, jutro nauczyciele rozpoczną strajk.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że na spotkaniu zostaną przedstawione kolejne propozycje dla nauczycieli. Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zadeklarował, że przedstawiciele związku przyjdą na rozmowy z rządem.

W piątek - po kolejnej turze negocjacji z rządem - Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych podtrzymały deklarację, że nie zamierzają zawieszać akcji strajkowej zaplanowanej na poniedziałek. Związkowcy odrzucili zaproponowaną przez wicepremier Beatę Szydło propozycję. Rząd podtrzymał wcześniejsze deklaracje, czyli wzrost wynagrodzeń o 15 procent w tym roku.

Do tego zaproponowano nowy pakt społeczny dla nauczycieli. Propozycja rządu przewiduje powiększenie pensum nauczycielskiego do 22 lub 24 godzin, z jednoczesnym zwiększaniem wynagrodzeń.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution