101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Podzielone opinie polityków w sprawie propozycji programowych partii przed wyborami do PE

Data publikacji: 07.04.2019 13:02
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Studio Polityczne Radia Kielce. Od prawej Maria Zuba  poseł PiS Magdalena FogielLitwinek  Kukiz15 Artur Gierada  PO Marcin Kornaga  PSL Marek Kowalski Nowoczesna

Studio Polityczne Radia Kielce. Od prawej: Maria Zuba – poseł PiS, Magdalena Fogiel-Litwinek – Kukiz’15, Artur Gierada – PO, Marcin Kornaga – PSL, Marek Kowalski- Nowoczesna
Kielce. 07.04.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

O różnicach programowych partii przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego rozmawiali dziś goście Studia Politycznego Radia Kielce. Zdaniem poseł Marii Zuby z PiS, Koalicja Europejska w przeciwieństwie do Prawa i Sprawiedliwości, nie zaproponowała dotąd żadnych konkretnych propozycji dla wyborców.

Studio Polityczne Radia Kielce. Maria Zuba – poseł PiSKielce. 07.04.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Dla nich największym problemem jest program PiS. Można to było wywnioskować po sobotniej konwencji Koalicji Europejskiej. Nie przedstawiają żadnego programu. Okazało się, że najczęściej przewijającym się hasłem było LGBT. Poza tym, Koalicja Europejska mówi o suwerenności budowanej w Unii przez rządy innych krajów, a głos we Wspólnocie powinien być przynależny dla wszystkich, a nie dla silniejszych, którzy za takich się uważają - podkreśliła.

Studio Polityczne Radia Kielce. Magdalena Fogiel-Litwinek – Kukiz’15Kielce. 07.04.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Z kolei Magdalena Fogiel-Litwinek zaznaczyła, że Kukiz '15 nie zgadza się na wprowadzenie w Polsce euro, poza tym sztandarowym hasłem ugrupowania jest "Stop nielegalnej migracji".

- Przypominam, że Polska jest krajem, który przyjął ponad milion osób z Ukrainy, a przecież tam toczy się wojna, a to nie jest brane pod uwagę przez zachodnie kraje - mówiła.

Zwróciła również uwagę na potrzebę reakcji polskich władz na ustawę nr 447 przyjętą przez amerykański rząd. Na mocy tego dokumentu władze USA mogą pomagać organizacjom żydowskim w dochodzeniu roszczeń mienia bezspadkowego z tytułu holocaustu.

- Nie możemy się na to zgodzić, jest to dla Polski ogromne obciążenie i zagrożenie - apelowała Magdalena Fogiel-Litwinek.

Studio Polityczne Radia Kielce. Artur Gierada – POKielce. 07.04.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce


W opinii Artura Gierady z PO, Koalicja Europejska i PiS mają zupełnie inne wizje Unii Europejskiej.

- Kiedy głosujemy na PiS, to bez wątpienia głosujemy na słabszą, podzieloną Europę. Z kolei oddając swój głos na Koalicję Europejską, głosujemy na Europę i Polskę silną, która może konkurować z Indiami, Chinami, USA - mówił polityk PO.

Studio Polityczne. Marek Kowalski - NowoczesnaKielce. 07.04.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Zdaniem Marka Kowalskiego z Nowoczesnej, wszystkie partie powinny skupić się teraz na działaniach podnoszących pozycję Polski w Unii Europejskiej, a nie na ucieczce ze Wspólnoty. - Koalicja Europejska tym różni się od PiS, że chce w tej Europie zostać. Nie możemy stać w miejscu i krzyczeć, PiS podaje bardzo niebezpieczne argumenty, podobne do tych, które doprowadziły do sytuacji, w której teraz znajduje się Wielka Brytania - dodał.

Studio Polityczne Radia Kielce. Marcin Kornaga – PSLKielce. 07.04.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Według Marcina Kornagi z PSL, PiS zachowuje się dzisiaj jak młody człowiek, który wchodzi do banku, kupuje mieszkanie na kredyt, kupuje samochód, dobry telefon, sprzęt RTV i AGD, a w kolejnych miesiącach dowiaduje się, że nie ma z czego żyć.

POSŁUCHAJ STUDIA POLITYCZNEGO


Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution