101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Zabytki” na Placu Wolności. Volkswagen T2 hitem zlotu

Data publikacji: 07.04.2019 16:41
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
07.04.2019 Kielce. Zlot samochodów zabytkowych

07.04.2019 Kielce. Zlot samochodów zabytkowych
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na kielecki Plac Wolności przyjechały zabytkowe samochody, duży Fiat, Warszawa, czy dziesiątki popularnych do niedawana maluchów, ale także klasyki motoryzacji zza zachodniej granicy. Otwarcie motoryzacyjnego sezonu letniego przygotowała w stolicy województwa świętokrzyskiego grupa Kieleckie Klasyki.

Na zlocie nie brakowało potężnych amerykańskich krążowników oraz klasycznych sportowych BMW. Jednak największym zainteresowaniem uczestników cieszył się odrestaurowany biało pomarańczowy Volkswagen T2 nazywany także „Ogórkiem”.

Tomasz Ściubis, właściciel samochodu informuje, że został on sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych. Po zakupie auto przeszło kapitalny remont. Prace trwały trzy lata. Samochód został wyprodukowany w 1979. Jest to wersja turystyczna Westfalia. W środku znajduje się kuchenka gazowa, komplet szafek, lodówka i zlew. Wyposażenie jest w pełni oryginalne.

Zachowany jest także oryginalny, osiemdziesięciokonny, dwulitrowy silnik benzynowy.

- W latach 90 posiadałem taki samochód, bardzo dobrze mi się nim jeździło. Jednak wtedy musiałem go sprzedać. Sentyment sprawił, że kilka lat temu kupiłem podobny model. Teraz będę chciał go wykorzystać między innymi do celów turystycznych – mówi Tomasz Ściubis

Wojciech Grabka z Kielc nie ukrywa, że volkswagen przyciąga uwagę. – Działa na wyobraźnię, kojarzy mi się z samochodem, którym jeździł Scooby Doo. Fanie byłoby ruszyć nim w Europę - dodaje.  

Poza tym na Placu Wolności prezentowanych było ponad 100 innych aut. Wśród nich takie których próżno szukać na ulicach dzisiejszych miast jak np. czarna Wołga z lat sześćdziesiątych, czy pięknie odrestaurowana wiśniowa Warszawa. Osoby, które przyszły obejrzeć zabytkowe auta podkreślały, że na wiele z nich patrzy się ze sporym sentymentem

Oprócz samochodów osobowych prezentowano także furgonetki, motocykle oraz ciężarówki -  wśród nich starachowickie Stary.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution