101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rafał Zawierucha - "nasz człowiek" w Hollywood

Data publikacji: 07.04.2019 17:57
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Rafał Zawierucha  aktor dziennikarz gościł w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Z prawej Weronika Wawrzkowicz  autorka bloga rozmawiambolubie.pl

Rafał Zawierucha – aktor, dziennikarz gościł w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Z prawej: Weronika Wawrzkowicz – autorka bloga rozmawiambolubie.pl
Pińczów. 07.04.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Rafał Zawierucha, polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i radiowy był gościem Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. To pierwszy Polak, który zagrał rolę Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino „The Hollywood Reporter” u boku takich gwiazd jak Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, czy Al Pacino.

Rafał Zawierucha opowiadał m.in o tym jak zareagował na wieść o wyjeździe do Los Angeles i o pracy z jednym z najciekawszych reżyserów na świecie. Aktor podkreśla, że ma sentyment do Pińczowa, szczególnie do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Zaś samo spotkanie ocenia pozytywnie.

- Cudowne dzieciaki, które zadawały świetne pytania, cudowni ludzie. Pińczów to wspaniałe miejsce. Stąd przecież pochodzi reżyser Andrzej Barański. W tym domu kultury grałem w spektaklu „Zemsta”. Tu czuć domową i regionalną atmosferę, którą trzeba pielęgnować, krzewić dalej, żeby w Pińczowie działo się więcej, mocniej, bardziej. Bo to są piękne regiony – zaznacza Rafał Zawierucha.

Młodzi ludzie w rozmowie z Radiem Kielce mówili, że spotkanie z Rafałem Zawieruchą było bardzo ciekawe. Wspólnie podkreślali, że dużo dowiedzieli się o smaczkach pracy aktora nie tylko w Polsce, ale i w Hollywood.

To głosem Rafała Zawieruchy mówi główny bohater animowanej komedii dla dzieci „Corgi, psiak królowej”, którą widzowie mogli dziś obejrzeć w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Organizatorem wydarzenia w ramach spotkań z gwiazdami jest  Outdoor Cinema.

Rafał Zawierucha urodził się w Krakowie, ale dorastał w Kielcach. Ciekawostką jest fakt, że aktor przez kilka lat mieszkał w Zagości, w gminie Pińczów. Pierwszą główną rolę zagrał w „Księstwie” w 2011 roku. To film, który wyreżyserował pochodzący z Pińczowa znakomity reżyser Andrzej Barański, również honorowy obywatel Pińczowa.

Rafał Zawierucha jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Widzowie znają go m.in. z filmu „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, gdzie wcielił się w postać kardiochirurga, partnerując na ekranie m.in. Tomaszowi Kotowi i Piotrowi Głowackiemu. Fani seriali pamiętają jego role z „Przepisu na życie” i „Siły wyższej”. Aktor Teatru Współczesnego w Warszawie gra nie tylko na planach filmowych i deskach teatralnych. Świetnie sprawdza się również w roli prowadzącego program „Europa filmowa”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution