101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pełnomocnik prezydenta: zapewnimy bezpieczeństwo dzieciom

Data publikacji: 07.04.2019 18:59 / Data aktualizacji: 07.04.2019 21:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.04.2019 Kielce. UM. Posiedzenie sztabu kryzysowego ws. strajku nauczycieli

07.04.2019 Kielce. UM. Posiedzenie sztabu kryzysowego ws. strajku nauczycieli
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Posiedzenie sztabu kryzysowego w sprawie ewentualnego strajku nauczycieli odbyło się w urzędzie miasta w Kielcach. Nie wziął w nim udziału prezydent Kielc Bogdan Wenta. Obecni byli inni przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół, instytucji kultury oraz wydziałów ratusza.

Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc, przekonywała, że bezpieczeństwo dzieci jest dla władz miasta najistotniejsze. Stwierdziła także, że władze Kielc są razem z nauczycielami, ponieważ rozumieją, że ci, jak to ujęła, walczą w słusznej sprawie. Zaznaczyła jednocześnie, że dzieje się tak, mimo że protest przysparza wielu problemów.

Pełnomocnik zaapelowała do dyrektorów szkół i przedszkoli o sporządzenie raportu, ilu nauczycieli podjęło strajk i ilu z nich normalnie pracuje. Dyrektorzy mają także poinformować urząd o tym, ilu uczniów przyszło na zajęcia oraz czy w związku ze strajkiem może się zdarzyć sytuacja, że część z nich może nie otrzymać opieki nauczycielskiej. Dane mają zostać wysłane do urzędu jutro rano.

Danuta Papaj, powiedziała także, że prezydent Kielc postanowił, że pracownicy urzędu miasta oraz jednostek podległych będą mogli przyprowadzić swoje dziecko do pracy. W urzędach oraz jednostkach ma zostać także zorganizowana tymczasowa świetlica dla dzieci. Pełnomocnik poinformowała także, że w razie potrzeby do szkoły mają być podstawione autobusy komunikacji miejskiej, które będą odwoziły dzieci do jednostek kultury, które mają zapewnić opiekę najmłodszym

Anita Stanisławska, dyrektor wydziału edukacji poinformowała, że deklarację strajkową ogłosiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, a jest ich 15, wszystkich szkoły podstawowe, których jest 25 oraz 8 z 33 przedszkoli.

Sztab kryzysowy będzie się spotykał na regularnych spotkaniach do czasu zakończenia akcji protestacyjnej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution