101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Podpalił dom sędzi i prokuratora. To była zemsta?

Data publikacji: 08.04.2019 15:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Na zdjęciu od lewej inspektor Paweł Dzierżak komendant Wojewódzki Policji Dariusz Dryjas  prokurator Okręgowy w Kielcach

Na zdjęciu od lewej: inspektor Paweł Dzierżak- komendant Wojewódzki Policji, Dariusz Dryjas – prokurator Okręgowy w Kielcach
Kielce. 08.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Prokuratura Okręgowa w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko 34-letniemu mężczyźnie, który usiłował dokonać zabójstwa sędzi i prokuratora. Do zdarzenia doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim w nocy z 3 na 4 kwietnia.

Podejrzany, Paweł K. podpalił dom, w którym mieszkało małżeństwo prawników. Podejrzany został zatrzymany 4 kwietnia wieczorem. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa pokrzywdzonych oraz sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu wielkich rozmiarów. O dotychczasowych ustaleniach śledztwa wobec Pawła K. poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji i Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Jak informuje Dariusz Dryjas, Prokurator Okręgowy w Kielcach, śledczy ustalili, że motywem działania sprawcy był fakt, że pokrzywdzona kobieta jako sędzia orzekała przeciwko niemu w postępowaniu karnym. - Wszystko wskazuje na to, że w ten sposób sprawca chciał się zemścić na kobiecie. Sprawca tego zdarzenia, w przeszłości wchodził w konflikt z prawem i był karany. Wobec mężczyzny toczy się postępowanie, z którym wiążemy podjęty przez niego zamach przestępczy - dodaje.

Prokurator Okręgowy w Kielcach wyjaśnia, że na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Inspektor Paweł Dzierżak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach podkreśla, że dzięki połączonym działaniom funkcjonariuszy świętokrzyskiej policji i prokuratury podejrzany został szybko zatrzymany w jednej z podwarszawskich miejscowości - zaznacza.

Pawłowi K., za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Straty powstałe na skutek pożaru, którego dokonał podejrzany oszacowano na 200 tysięcy złotych. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution