101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Problem z tablicami wciąż nierozwiązany

Data publikacji: 08.04.2019 15:46
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
07.04.2019 Kielce. Tablice na przystankach MPK informujące o problemach z GPS

07.04.2019 Kielce. Tablice na przystankach MPK informujące o problemach z GPS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najwcześniej we wtorek zostanie rozwiązany problem z niewłaściwymi wskazaniami elektronicznych tablic informacyjnych na przystankach w Kielcach. Jak informowaliśmy, w związku z ogólnoświatowym resetem systemu GPS, około 160 autobusów w Kielcach wczytuje błędne dane dotyczące obecnej pozycji pojazdu.

Z tego powodu nieprawdziwe informacje przedstawiane były także na tablicach informacji pasażerskiej, błędnie mogą działać także niektóre aplikacje mobilne z rozkładami jazdy.

Barbara Damian, pełniąca obowiązki dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego informuje, że programiści pracują nad aktualizacją oprogramowania funkcjonującego w autobusach. Nowe oprogramowanie zostanie wgrane zdalnie, ale proces zajmie przynajmniej kilkanaście godzin.

System powinien zacząć działać poprawnie we wtorek po południu, wtedy też ponownie uruchomiony zostanie system informacji pasażerskiej na stronach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych.  
Problem resetu systemu GPS nie dotyczył 25 nowych autobusów hybrydowych, których oprogramowanie było przygotowane na zmianę. W związku z ogólnoświatowym resetem GPS, który przeprowadzono w sobotę, nawigacje i inne urządzenia korzystające z tego systemu mogą błędnie lokalizować pojazdy i urządzenia, a także źle określać czas lub nie uwzględnić informacji o natężeniu ruchu. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution