101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kieleccy studenci w finale prestiżowego konkursu

Data publikacji: 09.04.2019 13:17
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
09.04.2019 Kielce. PŚk. Wystawa prac studentów Dyplom Roku 2018

09.04.2019 Kielce. PŚk. Wystawa prac studentów "Dyplom Roku 2018"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Troje tegorocznych absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej znalazło się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu o Doroczną Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich im. Zbyszka Zawistowskiego. O tytuł najlepszej pracy dyplomowej powalczy w Warszawie kilkudziesięciu młodych, polskich architektów.

Krystian Ciurkota opracował projekt proekologicznej zabudowy mieszkaniowej w Rzeszowie. - Chciałem pokazać miastu sposób, w jaki architektura może być kreowana. Pochodzę z okolic Rzeszowa, dlatego na miejsce mojego projektu wybrałem jedną z działek w tym mieście. Z roku na rok powstaje tam coraz więcej wysokich budynków, a brakuje zieleni. Ja chciałem stworzyć architekturę mieszkaniową, która będzie współgrała z terenami zielonymi i przełamywała barierę pomiędzy tymi światami – wyjaśnił Krystian Ciurkota.  

Doktor inżynier architekt Włodzimierz Tracz, sekretarz komisji konkursowej Stowarzyszenia Architektów Polskich przyznał, że prace nadesłane na konkurs były bardzo różnorodne. - Jedna z uczestniczek konkursu zaprojektowała rozbudowę Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Inny młody architekt zaprojektował z kolei eksperymentalny kompleks oczyszczania powietrza w środowisku miejskim – wylicza Włodzimierz Tracz.  

Wśród laureatów konkursów znalazły się także Anna Kisiel i Olha Chypurko z Politechniki Świętokrzyskiej. Wyróżnione prace wezmą udział w drugim etapie konkursu Stowarzyszenia Architektów Polskich, który na początku maja odbędzie się w Warszawie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution