101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niejasne ruchy kadrowe w kieleckim ratuszu

Data publikacji: 09.04.2019 14:40
Autor: Robert Szumielewicz , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Urząd Miasta Kielce

Urząd Miasta Kielce
Kielce. 28.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zarzuty dotyczące wzrostu zatrudnienia w miejskich instytucjach w Kielcach, są zdaniem władz miasta nieuzasadnione. Innego zdania jest Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta, który składał w tej sprawie interpelację.

Z odpowiedzi na pismo przewodniczącego wynikało, że zatrudnienie w urzędzie miasta rośnie, mimo zapowiadanych oszczędności. Z wyliczenia miejskich urzędników wynika, że od 22 listopada 2018 roku rozwiązano stosunek pracy z 29 osobami. Zatrudniono natomiast w różnych formach 65 osób, z czego 13 na umowę o pracę. Zawarto też 29 umów zlecenia, 9 umów o dzieło oraz 14 umów o świadczenie usług.

Pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj twierdzi, że umowy zawierane po objęciu władzy przez Bogdana Wentę były przedłużeniem zatrudnienia, z osobami, które wcześniej pracowały w ratuszu. Zadeklarowała także, że miasto będzie rezygnować z zatrudnienia na umowach śmieciowych.

- Proszę przyjrzeć się temu, jak była prowadzona polityka zatrudnienia w latach poprzednich. Z nowym rokiem zwykle tak jest, że te umowy wygasały i trzeba było je przedłużyć, aby móc kontynuować współpracę z tymi osobami – stwierdziła Danuta Papaj.

Pełnomocnik zapowiedziała także, że zmiany w zatrudnieniu zostaną wprowadzone po reorganizacji urzędu. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy to nastąpi. - Po reorganizacji będziemy publikować zarówno faktury, jak i inne dokumenty, które mogą być udostępniane do wglądu publicznego. Wszystko dzieje się zgodnie z prawem – zapewnia Danuta Papaj.

Przewodniczący rady Kamil Suchański uważa, że odpowiedź na jego interpelację została przygotowana w sposób nieprecyzyjny. - Docierają do mnie różne sygnały, chociażby z Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni, gdzie powołano dwie osoby do Rady Nadzorczej, a w odpowiedzi urzędu nie są one uwzględnione. Wszystko wskazuje na to, że w odpowiedzi są nie tylko nieścisłości, ale też błędy. Generalnie uważam, że tego typu interpelacje nie miałyby miejsca, gdyby wszystko było jawne, transparentne i gdyby mieszkańcy na bieżąco wiedzieli, jakie zmiany kadrowe następują w urzędzie – powiedział Suchański

W kampanii wyborczej Bogdan Wenta obiecywał przejrzystość przy przyjmowaniu osób do pracy. Chodzi przede wszystkim o organizowanie konkursów na poszczególne stanowiska. Zdaniem Kamila Suchańskiego, taka praktyka na razie nie jest prowadzona, mimo że nowe osoby są wciąż zatrudniane.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution