101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Infrastruktura edukacyjna priorytetem w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 09.04.2019 15:36
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Na zdjęciu od lewej Renata Janik  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego

Na zdjęciu od lewej: Renata Janik – wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski – marszałek województwa świętokrzyskiego
Kielce. 09.04.2019 / Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Będą nowe sale gimnastyczne oraz zestawy komputerowe w szkołach. Zarząd województwa przeznaczył 28 milionów złotych unijnego dofinansowania na rozwój infrastruktury edukacyjnej w szkołach podstawowych z regionu.

O pieniądze starały się prawie wszystkie gminy z regionu. Wybrano 55 projektów, które zakładają rozbudowę i remonty hal sportowych oraz doposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt, w tym w zestawy komputerowe. Największą inwestycję zrealizuje gmina Chmielnik. W Szkole Podstawowej imienia Stefana Żeromskiego zostanie rozbudowana sala gimnastyczna, a sale przyrodniczo-matematyczne zostaną doposażone w nowe pomoce dydaktyczne. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 7 milionów złotych.

Jak mówi marszałek województwa Andrzej Bętkowski, dzisiejsze sale gimnastyczne znacząco różnią się od tych, w których sam ćwiczył.

- Gdy odwiedzam szkoły, także te w peryferyjnych miejscowościach, to serce się raduje na widok sal gimnastycznych. Są nowoczesne i wydaje mi się, że będą dobrze służyć młodzieży do uprawiania sportów i rekreacji - mówi.

Zarząd województwa zadecydował także o przekazaniu 2 milionów 400 tysięcy złotych dofinansowania dla Stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie. Dzięki tym funduszom, w województwie zostanie utworzony hostel dla osób uzależnionych od alkoholu. Znajdzie się w nim 14 miejsc dla osób z takimi problemami. Wsparcie otrzymają także franciszkanie na rozwinięcie systemu pomocy dla osób uzależnionych. Za prawie 2 miliony złotych dofinansowania między innymi rozbudują hostel dla osób uzależnionych znajdujący się w Połańcu.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution