101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dominik Tarczyński przekonywał mieszkańców Samsonowa o wadze wyborów do PE

Data publikacji: 09.04.2019 16:50 / Data aktualizacji: 09.04.2019 21:47
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Dominik Tarczyński świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami Samsonowa

Dominik Tarczyński, świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami Samsonowa
Samsonów. 09.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu z posłem Dominikiem Tarczyńskim w bibliotece w Samsonowie. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego rozmawiał z mieszkańcami na temat przyszłości Europy i roli Polski w Unii Europejskiej. Dominik Tarczyński podkreślał, że obecnie wspólnocie europejskiej potrzebna jest zmiana i powrót do chrześcijańskich korzeni, które legły u podstaw powstania Unii.

- Po pierwsze jest to potrzebne dlatego, że w wielu państwach Unii Europejskiej dochodzi do inżynierii społecznej. W wielu państwach dochodzi niestety także do tego, że radykalny islam przejmuje nie tylko władzę, ale też strukturę społeczną i kulturę. Bardzo ważnym jest to, aby bronić wartości i kultury chrześcijańskiej, oraz wszystkich tych wartości, na których Europa została zbudowana - dodaje.

Parlamentarzysta odniósł się także do kwestii strajku nauczycieli i kolejnych rozmów pomiędzy rządem, a przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Nie podpisały one do tej pory porozumienia dotyczącego wynagrodzeń dla pracowników oświaty.

- To bardzo przykra sytuacja. Żałuję, że dzieci, uczniowie i młodzież są brani za politycznych zakładników ZNP przez co ich marzenia na przyszłość mogą stanąć pod znakiem zapytania. Wierzę jednak, że dialog przyniesie owoce - zaznaczył.

Dominik Tarczyński, świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami SamsonowaSamsonów. 09.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W rozmowie z mieszkańcami Dominik Tarczyński podsumował między innymi programy społeczne realizowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Parlamentarzysta zaznaczał, że w obecnej kadencji eurodeputowani Platformy Obywatelskiej i PSL często opowiadali się przeciwko polskiej racji stanu, głosując między innymi przeciw powstaniu drogi Via Carpatia, czy także za odebraniem polskim rolnikom dopłat bezpośrednich za tzw. „łamanie praworządności”.

Mieszkańcy Samsonowa, którzy uczestniczyli w spotkaniu podkreślają, że są bardzo zadowoleni z wizyty Dominika Tarczyńskiego.

- Pan poseł przedstawił nam konkretne propozycje. Z pewnością jest to osoba, która potrafi zrobić wiele dobrego dla naszego regionu. Cenimy sobie także wszystkie telewizyjne wystąpienia pana posła Dominika Tarczyńskiego - zaznaczali mieszkańcy.

W spotkaniu z Dominikiem Tarczyńskim w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie wzięli udział także starosta kielecki Mirosław Gębski i wiceprzewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Mieczysław Gębski.

Dominik Tarczyński, świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami SamsonowaSamsonów. 09.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution