101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Cieślak o przyszłości Skarżyska

Data publikacji: 09.04.2019 16:59
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Michał Cieślak  poseł Porozumienia

Na zdjęciu: Michał Cieślak - poseł Porozumienia
Kielce. 28.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Poseł Michał Cieślak dementuje informacje Marzeny Okły-Drewnowicz dotyczące marginalizacji Skarżyska-Kamiennej na kolejowej mapie regionu. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej parlamentarzystka PO stwierdziła, że planowany system tzw. „dziesięciu szprych”, czyli nowy system dojazdów kolejowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego, pomija Skarżysko-Kamienną.

Michał Cieślak odpiera te zarzuty podkreślając, że w województwie świętokrzyskim, także w Skarżysku, będą prowadzone inwestycje łączące region z powstającym Centralnym Portem Komunikacyjnym.

- Dzięki przebudowie i elektryfikacji linii kolejowej nr 25 na odcinku Wąsosz Konecki – Skarżysko- Kamienna, miasto otrzyma połączenie z Centralną Magistralą Kolejową i Opocznem - mówi.

Michał Cieślak zaznacza, że to nie wszystkie inwestycje mające na celu usprawnienie komunikacji kolejowej w regionie. W planach inwestycji związanych z Centralnym Portem Komunikacyjnym są także następujące inwestycje: budowa nowej linii kolejowej na odcinku Wąsosz Konecki - Kostomłoty, przebudowa linii kolejowej nr 8 Kostomłoty - Kielce - Sitkówka Nowiny oraz przebudowa linii nr 73 na odcinku Sitkówka Nowiny - Busko-Zdrój. Na tej samej linii będą prowadzone prace na odcinku Busko-Zdrój - Żabno -Tarnów.

Michał Cieślak jest kandydatem z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution