101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marszałek chce dalej współpracować z dyrektorem teatru

Data publikacji: 09.04.2019 17:13
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Michał Kotański  dyrektor Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach

Michał Kotański - dyrektor Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach
Kielce. 02.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W sierpniu kończy się kontrakt Michała Kotańskiego, dyrektora Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, któremu podlega placówka chce powołać Michała Kotańskiego na kolejne pięć sezonów artystycznych bez konkursu. Dlatego ogłosił konsultacje społeczne.

Taką możliwość daje ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Informacja o konsultacjach pojawiła się między innymi na internetowej stronie urzędu marszałkowskiego. Prośba o wyrażenie opinii na temat dyrektora Michała Kotańskiego została wysłana też do stowarzyszeń i związków związanych z teatrami.

Jak się dowiedzieliśmy - marszałek jest zadowolony z dotychczasowej pracy dyrektora teatru. Poza tym szef kieleckiej sceny dramatycznej realizuje duże projekty, związane z modernizacją jej siedziby przy ulicy Sienkiewicza. Jak usłyszeliśmy, na obecnym etapie zmiana dyrektora nie byłaby dobrym rozwiązaniem.

Michał Kotański urodził się w 1976 roku. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu na PWST w Krakowie. Jako reżyser debiutował w Teatrze Starym sztuką „Polaroidy”. Reżyserował spektakle między innymi dla Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Kruczkowskiego w Zielonej Górze i warszawskiego Teatru Studio. Od 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Teatru imienia Stefana Żeromskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution