101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kazimierz Mądzik: zwyciężyło dobro dzieci

Data publikacji: 10.04.2019 08:17
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kazimierz Mądzik świętokrzyski kurator oświaty

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty
Kielce. 10.04.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Normalizuje się sytuacja w świętokrzyskich szkołach - powiedział na naszej antenie Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty. Jak poinformował, są placówki, które zawieszają strajk na czas egzaminów, ale też takie szkoły, w których nauczyciele odstępują od strajku. Taka sytuacja jest m.in. w Gminie Pierzchnica, w Piekoszowie i Chęcinach.

- Zwyciężyło dobro dzieci i za to dziękuje wszystkim, którzy wykazali się dużą odpowiedzialnością. My sprawdzamy każdą szkołę, jesteśmy gotowi do wspomagania, gdyby taka potrzeba zaszła, nie ma takiej placówki w regionie, że gdzieś jest niepełny skład zespołu nadzorującego. Zmiany, które są, to są zmiany na lepsze - mówi kurator oświaty.

Gość Radia Kielce ma nadzieję, że również piątkowa część egzaminu gimnazjalnego przebiegnie bez zakłóceń.

- Wydaje mi się, że do tego czasu sami dyrektorzy szkół sobie poradzą. Podczas mojego spotkania z władzami placówek oświatowych otrzymałem zapewnienia, że placówki powymieniały się odpowiednimi zespołami osób - dodał kurator.

Pytany o obawy rodziców i uczniów o zbliżające się egzaminy w szkołach podstawowych stwierdził, że sytuacja będzie na bieżąco monitorowana.

Gość Radia Kielce ma nadzieję, że uda się w końcu wypracować daleko idące rozwiązania płacowe i dojdzie do porozumienia rządu z nauczycielami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution