101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Po tragedii w Miedzianej Górze. Kierowca ciężarówki na ławie oskarżonych

Data publikacji: 10.04.2019 10:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Tragiczny wypadek w Miedzianej Górze

Tragiczny wypadek w Miedzianej Górze
Miedziana Góra. 19.05.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

22-letni Łukasz K., podejrzany o spowodowanie wypadku, w którym zginęły cztery osoby, stanie przed sądem. Do zdarzenia doszło w maju 2018 roku w miejscowości Miedziana Góra, na drodze krajowej nr 74.

Jak informowaliśmy, ciężarówka prowadzona przez Łukasza K. zderzyła się z samochodem osobowym. W wyniku wypadku na miejscu zginęły dwie kobiety w wieku 36 i 37 lat. Trzecia kobieta i 2-letnia dziewczynka zostały w stanie ciężkim przewiezione do szpitala. Tam po kilku godzinach zmarły. Wszystkie pochodziły z gminy Bieliny.

Jak ustalili śledczy, kobieta kierująca samochodem osobowym chciała skręcić w lewo przecinając pas, po którym poruszała się ciężarówka, mająca pierwszeństwo przejazdu. Nie zdążyła jednak wykonać tego manewru i doszło do zderzenia pojazdów.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że zebrany w sprawie materiał dowodowy wykazał, iż kierowca samochodu ciężarowego, poruszał się z prędkością o około 40 km/h wyższą niż dozwolona. Zdaniem biegłego, gdyby kierowca jechał zgodnie z przepisami, do zdarzenia by nie doszło, ponieważ kierująca samochodem osobowym zdążyłaby wykonać manewr skrętu w lewo.

W związku z tym prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Kielcach. Łukaszowi K. grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution