101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowa komendant Straży Miejskiej: nie chcemy, żeby kojarzono nas tylko z mandatami

Data publikacji: 10.04.2019 12:53
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Przedstawienie nowej komendant kieleckiej Straży Miejskiej. Renata Gruszczyńska  nowa komendant Straży Miejskiej w Kielcach

Kielce. Przedstawienie nowej komendant kieleckiej Straży Miejskiej. Renata Gruszczyńska - nowa komendant Straży Miejskiej w Kielcach
10.04.2019 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Prezydent Kielc Bogdan Wenta przedstawił dziennikarzom nową komendant Straży Miejskiej. Formacją będzie kierować Renata Gruszczyńska, pracująca wcześniej w Inspekcji Transportu Drogowego. Wenta stwierdził, że nowa komendant zwyciężyła w konkursie na to stanowisko, a w pracy będzie miała pełne wsparcie władz miasta.

Renata Gruszczyńska dziś rozpoczęła pracę w Straży Miejskiej. Jednym z podstawowych wyzwań, które sobie stawia, jest postrzeganie funkcjonariuszy, jako przyjaznych kielczanom.

– Myślę, że Straż Miejska powinna przede wszystkim przestać się kojarzyć mieszkańcom miasta ze służbą, która jest tylko od wystawiania mandatów i zakładania blokad na koła. Stanowczo jednak zaznaczam, że przyzwolenia na łamanie prawa nie będzie. Duży nacisk będziemy kładli na ochronę środowiska i pomoc obywatelom – zaznaczyła komendant.

Renata Gruszczyńska przyznała, że startowała w konkursie na dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, ale nie pamięta, które pytania sprawiły jej największą trudność. Stwierdziła, że rezygnując z pracy w Inspekcji Transportu Drogowego, kierowała się dalszym rozwojem kariery zawodowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution