101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Różycki bez rekomendacji. Nie będzie już wiceprezydentem?

Data publikacji: 10.04.2019 14:37 / Data aktualizacji: 10.04.2019 15:53
Autor: Radosław Podsiadły , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Marcin Różycki

Marcin Różycki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zastępca prezydenta Kielc - Marcin Różycki nie ma już rekomendacji stowarzyszenia Bezpartyjny i Niezależny, którego liderem jest Kamil Suchański, przewodniczący kieleckiej Rady Miasta. To kolejna odsłona sporu między Suchańskim i Bogdanem Wentą.

Jak informowaliśmy, zgodnie z umową koalicyjną zawartą przed wyborami samorządowymi między Projektem Świętokrzyskie, czyli otoczeniem Bogdana Wenty, a środowiskiem skupionym wokół Suchańskiego, to właśnie stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny miało wskazać wiceprezydenta. Po wygranej Bogdana Wenty, jego zastępcą został Marcin Różycki. Do jego obowiązków należy nadzór na oświatą.

Kamil Suchański uzasadniając wycofanie rekomendacji stwierdził, że Różycki zachował się nieodpowiedzialnie wyjeżdżając na urlop tuż przed największym w ostatnich latach strajkiem nauczycieli. Dodał, że wiceprezydent występując kilkanaście dni temu ze stowarzyszenia zachował się nielojalnie wobec współpracowników.

- Utracił fundament zaufania u członków stowarzyszenia - powiedział Suchański. 

Przewodniczący Rady Miasta stwierdził także, że liczy na wypełnienie przez prezydenta zapisów umowy koalicyjnej i odwoła Marcina Różyckiego.

- Informacja i pismo z wnioskiem o powołanie na wiceprezydenta pana Konrada Więcha trafiło do pana prezydenta. Zarówno program wyborczy, z którym szliśmy do wyborów, jak i umowa koalicyjna, która była zawarta powinny być realizowane. Będę zdziwiony, gdyby prezydent jej nie zrealizował - powiedział Suchański.

Marcin Różycki nie chciał komentować tej sytuacji. Stwierdził jedynie, że całą swoją uwagę poświecą na ograniczanie skutków strajku nauczycieli i przygotowanie szkół do kolejnych egzaminów.

- Pozostaje do dyspozycji prezydenta - stwierdził krótko Różycki. 

Z prezydentem Kielc nie udało się nam skontaktować. Bogdan Wenta nie odbiera od nas telefonu, nie było go także w urzędzie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution