101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W gminie Złota popłynie gaz

Data publikacji: 10.04.2019 15:25
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Podpisanie listu intencyjnego w sprawie gazociągu na terenie gminy Złota. Na zdjęciu od lewej Ireneusz Gałuszka  sekretarz Gminy Złota Zbigniew Chutnik  kierownik Działu Rozwoju i Obsługi Klienta w Zakładzie Gazowniczym  Radosław Słoniewski  dyrektor oddziału Zakładu Gazowniczego Tadeusz Sułek  wójt Gminy Złota i Adam Wypych  przewodniczący Rady Gminy Złota

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie gazociągu na terenie gminy Złota. Na zdjęciu (od lewej): Ireneusz Gałuszka – sekretarz Gminy Złota, Zbigniew Chutnik - kierownik Działu Rozwoju i Obsługi Klienta w Zakładzie Gazowniczym, Radosław Słoniewski - dyrektor oddziału Zakładu Gazowniczego, Tadeusz Sułek – wójt Gminy Złota i Adam Wypych - przewodniczący Rady Gminy Złota
Fot. Urząd Gminy Złota

Złota w powiecie pińczowskim to kolejna gmina na Ponidziu, która ma zostać podłączona do sieci gazowniczej. Samorząd podpisał w tej sprawie list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa. Pierwszą miejscowością, do której popłynie błękitne paliwo będzie Chroberz.

Jak informuje Tadeusz Sułek, wójt Złotej, pomysł przyłączenia gminy do sieci gazowniczej pojawił się, kiedy w okolicach miejscowości Gacki w gminie Pińczów powstała przepompownia gazu. Jednak wyliczenia opłacalności tej inwestycji wstrzymywały działania.

- Obecnie rząd przeznacza bardzo duże pieniądze na rozwój sieci gazowniczej, więc sprawa ruszyła. Teraz rozpocznie się projektowanie, zawieranie umów z odbiorcami i projektowanie sieci. Jest już gotowa koncepcja rozprowadzenia gazu po całej gminie – zaznacza wójt.

Tadeusz Sułek dodaje, że w Chrobrzu gaz powinien pojawić się w 2021 roku. Jak zaznacza, długi czas oczekiwania na inwestycję jest podyktowany czasochłonnym projektowaniem sieci.

- Zanim przystąpimy do prac budowlanych, musimy mieć przede wszystkim pozwolenie na budowę. Proces uzyskania dokumentu zajmuje od 8 do 9 miesięcy – tłumaczy wójt.

Chęć przyłączenia się do sieci gazowej wyraziło ponad 400 mieszkańców gminy. W Chrobrzu oraz w Złotej około 130 osób. Również mieszkańcy Stawiszyc i Miernowa są zainteresowani przyłączeniem do sieci. W tym roku, listy intencyjne z gazownikami podpisały również m.in. Opatowiec w powiecie kazimierskim i Wiślica w powiecie buskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution