101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świątecznie w urzędzie marszałkowskim

Data publikacji: 11.04.2019 06:51 / Data aktualizacji: 11.04.2019 14:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
11.04.2019 Kielce. Kiermasz świąteczny w urzędzie marszałkowskim

11.04.2019 Kielce. Kiermasz świąteczny w urzędzie marszałkowskim
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pisanki, palmy, koszyczki, baranki, a nawet ozdobne serwety i chusty można było kupić na kiermaszu wielkanocnym, który odbył się w urzędzie marszałkowskim w Kielcach. Wszystkie te przedmioty zaprojektowali i własnoręcznie wykonali podopieczni placówek opiekuńczo–wychowawczych, działających w całym województwie świętokrzyskim.

Jak powiedziała Justyna Cieślik ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Okrzei w Kielcach, praca przy niektórych ozdobach trwała nawet kilka miesięcy.

- Wszystkie ozdoby przygotowali nasi podopieczni. Są to osoby niepełnosprawne intelektualnie. Bardzo chętnie biorą udział w tego typu zajęciach. To dla nich też forma terapii, podczas której mogą usprawniać swoje zdolności manualne. Pieniądze, które pochodzą z takich kiermaszów, przeznaczamy na zakup materiałów do wykonania kolejnych ozdób, ale też na wycieczki, czy wyjścia do teatru. Dlatego nasi podopieczni wiedzą, że dzięki swojej pracy mogą uatrakcyjnić swój czas – dodała Justyna Cieślik.

Osoby, które podczas kiermaszu kupowały ozdoby podkreślały, że to przedmioty niewykonane hurtowo przez maszynę, a każda z nich jest niepowtarzalna. Jak mówili, widać ogrom pracy i serca włożony w przygotowanie tych przedmiotów. Ozdoby upiększą nie tylko dom, ale także groby najbliższych – dodawali kupujący. 

Niepowtarzalne ozdoby na świąteczny stół będzie można nabyć także w najbliższą niedzielę podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w Dworku Laszczyków w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution