101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kotański potwierdził wolę współpracy z marszałkiem województwa świętokrzyskiego

Data publikacji: 11.04.2019 09:47
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Michał Kotański  dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Michał Kotański - dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Chce dalej współpracować z marszałkiem województwa świętokrzyskiego - powiedział na naszej antenie Michał Kotański, dyrektor kieleckiej sceny dramatycznej, potwierdzając swoją decyzję o kontynuacji pracy jako szef tej instytucji. Gość Radia Kielce rozmawiał już na ten temat z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim. - Zostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, a taką dużą rzeczą jest remont obecnej siedziby Teatru im. Stefana Żeromskiego, który chcielibyśmy rozpocząć w przyszłym roku. Odbywamy bardzo wiele spotkań z Zarządem Województwa i to jest m.in. ta kwestia, która powoduje, że chcemy dalej współpracować - ja i marszałek - powiedział Michał Kotański.

Jak już informowaliśmy, modernizacja siedziby teatru przy ulicy Sienkiewicza będzie kosztować 80 mln złotych. Dyrektor Kotański powiedział, że instytucja na ten cel ma obecnie 20 mln złotych ze środków unijnych RPO. W tej chwili trwa oczekiwanie na ogłoszenie konkursu ze środków norweskich.

- Nie znamy dokładnej kwoty, ale z tych informacji, które do nas docierają prawdopodobnie będzie to też 20 mln złotych. Zarząd województwa wysłał wniosek z prośbą do Ministerstwa Kultury, aby resort ten wsparł teatr zarówno współprowadząc go, ale również pomógł finansowo w modernizacji jego siedziby. Nie wiemy jaką kwotą. Resztę pieniędzy będzie musiał wyłożyć urząd marszałkowski - mówi gość Radia Kielce.

Michał Kotański dodał, że jeśli do marca przyszłego roku nie znajdą się pieniądze na modernizację, to remontu nie będzie, a zdobyte już fundusze trzeba będzie oddać - podkreślił. Jak dodał, projekt modernizacji budynku przy ulicy Sienkiewicza dałby w przyszłości miejsce dla rozwoju przestrzeni kulturotwórczej zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy opuszczają stolicę województwa świętokrzyskiego. Gość Radia Kielce pytany o szanse dołączenia kieleckiej sceny dramatycznej do grona 10 elitarnych teatrów w Polsce stwierdził, że byłoby to z korzyścią dla instytucji. 

Posłuchaj audycji

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution