101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dzień otwarty na PŚk. Największym zainteresowaniem cieszyły się łazik i dron

Data publikacji: 11.04.2019 12:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.04.2019 Kielce. Politechnika Świętokrzyska. Dzień otwarty

11.04.2019 Kielce. Politechnika Świętokrzyska. Dzień otwarty
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Możliwość kierowania łazikiem marsjańskim, oglądanie laboratoriów, ale też warsztaty praktyczne - to tylko część atrakcji przygotowanych przez Politechnikę Świętokrzyską w ramach odbywającego się Dnia Otwartego. Z powodu strajku nauczycieli liczba uczniów szkół średnich, którzy odwiedzili kielecką uczelnię była mniejsza niż w ubiegłym roku, ale jak mówią uczestnicy Dnia Otwartego warto było przyjść, żeby zapytać na przykład o to, czy absolwenci mają kłopoty ze znalezieniem pracy.

11.04.2019 Kielce. Politechnika Świętokrzyska. Dzień otwartyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Jest ciekawie, można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat rekrutacji i zobaczyć czym zajmują się studenci. My na razie widzieliśmy drona, którego tu zaprojektowano - mówili odwiedzający.

Doktor Robert Kazała z Zakładu Urządzeń i Systemów Automatyki zachęcał młodych ludzi do wybrania nowego kierunku Politechniki, czyli automatyki i elektrotechniki przemysłowej. Jak mówi, to jeden z zawodów najbardziej pożądanych obecnie przez pracodawców. Młodzież, która odwiedziła budynek D uczelni miała okazję również sprawdzić jak steruje się łazikiem marsjańskim.

- Łazik ma być wabikiem, elementem, który wzbudzi zainteresowanie i zachęci młodych ludzi do zadawania pytań. Ale najważniejszą informacją dla uczestników Dnia Otwartego, którzy zastanawiają się nad studiowaniem w naszym wydziale jest rynek pracy. W Kielcach jest mnóstwo firm, które czekają na naszych absolwentów i chcą ich zatrudnić - przekonuje doktor Robert Kazała.

Pracownicy Politechniki oprócz zajęć praktycznych przygotowali dla uczestników Dnia Otwartego ciekawe wykłady. Na przykład o Singapurze czy też o tym, jak w czasie studiów zostać dyrektorem banku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution