101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Drugi dzień egzaminów. Matematyka łatwa? [ARKUSZE]

Data publikacji: 11.04.2019 13:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
10.04.2019 Kielce. Gimnazjum Integracyjne nr 4 przy ulicy Jasnej. Egzamin gimnazjalny

10.04.2019 Kielce. Gimnazjum Integracyjne nr 4 przy ulicy Jasnej. Egzamin gimnazjalny
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Biologia, chemia i fizyka to przedmioty, które uczniom zdającym egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej sprawiły największy problem. Większość uczniów klas gimnazjalnych w szkole Podstawowej nr 39 Kielcach była zadowolona po egzaminie, ale były też osoby nieco zmartwione.

- Słabo mi poszło, zwłaszcza biologia. Wolę o tym nie mówić, najważniejsze, że ten egzamin już za mną. A języka obcego, który zdaję w piątek się nie boję – mówi jedna z trzecioklasistek.

Kolejna gimnazjalistka miała z kolei problemy z zadaniami dotyczącymi fizyki. Na przykład z obliczeniem, w jakiej odległości doszło do uderzenia pioruna. Dużo łatwiejsza zdaniem zdających była część matematyczna.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty informuje, że mimo trwającego strajku nauczycieli, w żadnej ze szkół nie było problemów z przeprowadzeniem egzaminów. Dyrektorzy znaleźli zastępstwa do zespołów nadzorujących, byli to głównie nauczyciele, którzy nie podjęli strajku. Jak dodaje kurator, największym wyzwaniem będzie piątek, bowiem wtedy gimnazjaliści zdają wybrany przez siebie język obcy. To oznacza, że w szkołach potrzeba będzie więcej zespołów nadzorujących.

Jak przypomina Kazimierz Mądzik, kuratorium ma prawie 300 ochotników z uprawnieniami pedagogicznymi, którzy mogą w razie konieczności zasiąść w komisji egzaminacyjnej.

- Myślę, że takiej potrzeby nie będzie, bo dyrektorzy szkół poradzili sobie z obsadą zespołów. Ale od godz. 7 rano będziemy dyżurowali i w razie potrzeby ktoś pojedzie do szkoły. W pierwszej kolejności wyślemy wizytatorów z kuratorium, bo są przeszkoleni, jeżeli chodzi o nadzorowanie egzaminów – tłumaczy Kazimierz Mądzik.

To ostatni egzamin gimnazjalny w historii, od września szkoły te przestają istnieć. Swoje wyniki gimnazjaliści poznają 14 czerwca.

ARKUSZ Z PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH

ARKUSZ Z MATEMATYKI || KARTA ROZWIĄZAŃ I ODPOWIEDZI

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution