101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Policja się zbroi. Ma nowe radiowozy

Data publikacji: 11.04.2019 14:50
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.04.2019 Kielce. Przekazanie 13 radiowozów Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach i komendom powiatowym

11.04.2019 Kielce. Przekazanie 13 radiowozów Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach i komendom powiatowym
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

13 nowych radiowozów trafiło do świętokrzyskich policjantów. Uroczyste przekazanie siedmioosobowych Volkswagenów Transporterów, pięcioosobowych Volkswagenów Caddy i Opla Astry, odbyło się dziś na placu apelowym przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach. Samochody zasiliły tabory Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz komend powiatowych garnizonu świętokrzyskiego.

Inspektor Paweł Dzierżak, Komendant Wojewódzki Policji informuje, że zakup radiowozów był możliwy dzięki pieniądzom pochodzącym z budżetu państwa.

- Bardzo się cieszymy z nowych pojazdów. Mam nadzieję, że ten nowoczesny sprzęt będzie służył przez wiele lat nie tylko policjantom, ale przede wszystkim mieszkańcom województwa świętokrzyskiego - powiedział insp. Paweł Dzierżak.

Młodszy inspektor Tomasz Sołtysik, Komendant Powiatowy Policji w Jędrzejowie, wyraził radość z faktu, że do jednostki trafił nowy samochód. Jak podkreśla komendant, kolejny radiowóz jest gwarantem szybszych i sprawniejszych interwencji na terenie powiatu.

W uroczystości wzięła udział wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Wojewoda stwierdziła, że dobrze wykwalifikowana kadra potrzebuje nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu będzie mogła lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

- Samochody będą służyły funkcjonariuszom w codziennej pracy i niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują - powiedziała Agata Wojtyszek.

Łączny koszt zakupu wyniósł ponad 2 miliony 100 tysięcy złotych. Senator Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Słoń dodał, że doposażanie policyjnego taboru jest kolejnym elementem realizacji ustawy modernizacyjnej.

- To dowód na to, że rząd dba o swoich funkcjonariuszy - powiedział parlamentarzysta.

Policjanci w województwie świętokrzyskim dysponują ponad 700 pojazdami i 10 łodziami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution