101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni zdecydowali, Wenta i tak nie wie

Data publikacji: 11.04.2019 15:24
Autor: Robert Szumielewicz , Radosław Podsiadły , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
11.04.2019 Kielce. UM. Sesja rady miasta. Prezydent Bogdan Wenta

11.04.2019 Kielce. UM. Sesja rady miasta. Prezydent Bogdan Wenta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mimo wyraźnego wskazania radnych, prezydent Kielc Bogdan Wenta nie chce jasno zadeklarować, czy podpisze z Nazaretankami umowę bezpłatnego użyczenia na szkołę podstawową budynku, przy ulicy Marszałkowskiej w Kielcach.

Rada Miasta w Kielcach zdecydowała, że obiekt budynek powinien być bezpłatnie użyczony. Za projektem w tej sprawie, przygotowanym przez klub Prawa i Sprawiedliwości opowiedziało się 14 radnych, 6 osób było przeciw, a 3 osoby wstrzymały się od głosu. Tymczasem, Wenta pytany o tę sprawę przez dziennikarzy stwierdził, że musi przeanalizować, jaką decyzję podjęli radni.

- Zastanowimy się. Musimy tę sytuację przeanalizować. Wziąć także pod uwagę stanowisko Rady Miasta. Po to jest Rada Miasta, ma prawo przygotowywać swoje uchwały - powiedział Wenta.
Prezydent jeszcze przed głosowaniami opuścił sesję, bo miał wcześniej zaplanowane spotkania. Wiceprzewodniczący rady Jarosław Karyś z PiS ocenił, że ten gest pokazuje, czy prezydentowi zależy na rozwiązaniu konfliktu.  

Klaudia Łodejska, przedstawicielka rodziców stwierdziła, że prezydent dostał jasny sygnał, jaką decyzję powinien podjąć. Oczekuje, że władze miasta szybko przygotują nową propozycję dla sióstr Nazaretanek. - Skoro to radni mieli podjąć decyzję, to myślę pan prezydent już wie jaką umowę powinien podpisać z naszą szkołą. Proszę prezydenta, żeby w krótkim czasie poinformował o tym nasze dzieci, nas rodziców i by doszło do podpisania umowy użyczenia zgodnie z tym, co przegłosowali radni – powiedziała Klaudia Łodejska.

Jarosław Karyś, szef klubu PiS w kieleckiej Radzie Miasta uważa, że decyzja radnych jest dużym sukcesem. – Głosy były różne. Przykro to powiedzieć, ale niektórym radnym najbardziej przeszkadzało to, że to jest szkoła katolicka i takie wartości reprezentuje. Na szczęście dla nas wszystkich udało się przyjąć uchwałę intencyjną i użyczeniu szkoły przy Marszałkowskiej. Niestety nie wiemy, jak w tej sytuacji zachowa się prezydent – powiedział Jarosław Karyś.

Zdaniem Katarzyny Zapały z KO, sesji niepotrzebnie towarzyszyły duże emocje, a nie merytoryczna dyskusja. Dodała, że decyzja radnych pokazuje, jak powinno wyglądać gospodarowanie mieniem należącym do miasta i ustaliło reguły na jakich nieruchomości są użyczane lub dzierżawione.  

Zastępca prezydenta Marcin Różycki, odpowiedzialny za edukację stwierdził, że ma nadzieję, iż radni podjęli decyzję zgodną z wolą mieszkańców. Zaznaczył, że ostateczna decyzja w sprawie szkoły jest kompetencją Wenty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution