101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PiS prowadzi w wyścigu do PE, także w naszym regionie

Data publikacji: 11.04.2019 19:52
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sondaż Polska Press Grupa i Ośrodka Badawczego Dobra Opinia

Sondaż Polska Press Grupa i Ośrodka Badawczego Dobra Opinia
Fot. mat. prasowe

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w kraju w najbliższy weekend, to zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość – wynika z najnowszego sondażu Polska Press Grupy i Ośrodka Badawczego Dobra Opinia. Do Brukseli dostaliby się też kandydaci Koalicji Europejskiej, Wiosny i Kukiz’15.

Oddanie głosu na PiS zadeklarowało 40,7 proc. badanych. Z kolei na KE zagłosowałoby 38,3 proc. Próg wyborczy przekroczyłaby też partia Wiosna z wynikiem 7,4 proc., a także ruch Kukiz’15, na który swój głos oddałoby 6,3 proc. ankietowanych.

Takie rezultaty oznaczają, że partia Jarosława Kaczyńskiego zgarnęłaby 23 mandaty, natomiast Koalicja Europejska – 22. Cztery mandaty przypadłyby Wiośnie, a trzy ruchowi Kukiz’15.

Jak głosy rozkładają się w poszczególnych województwach? PiS lideruje w okręgach: małopolskim i świętokrzyskim oraz mazowieckim, lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim, podkarpackim i łódzkim.

Koalicja Europejska wygrywa w okręgach: pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, śląskim, dolnośląskim oraz w Warszawie. Wiosna swoje mandaty zdobywa w Warszawie, a także okręgach: dolnośląskim, śląskim oraz małopolskim i świętokrzyskim, natomiast Kukiz’15 w małopolskim i świętokrzyskim, śląskim oraz w Warszawie.

Ogólnopolskie badanie przeprowadzono pomiędzy 5, a 7 kwietnia przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia na reprezentatywnej próbie 6 i pól tysiąca dorosłych mieszkańców Polski.

Sondaż Polska Press Grupa i Ośrodka Badawczego Dobra OpiniaFot. mat. prasowe

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution