101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sandra Drabik przygotowuje się do Igrzysk Europejskich

Data publikacji: 12.04.2019 07:29
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Sandra Drabik

Sandra Drabik
Fot. archiwum prywatne

Sandra Drabik z KS Kickboxing Kielce przygotowuje się we Władysławowie do czerwcowych II Igrzysk Europejskich. W Mińsku na Białorusi wystartują cztery polskie pięściarki. Oprócz 30–letniej kielczanki także Aneta Rygielska, Karolina Koszewska i Elżbieta Wójcik.

Kadrę, przebywającą w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, uzupełniają Natalia Rok, Sandra Kruk, Agata Kaczmarska i Aleksandra Smuklerz. Wraz z „biało–czerwonymi” nad Bałtykiem trenują Czeszki.

Obie reprezentacje przygotowują się do XXXVI Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma, który na przełomie kwietnia i maja rozegrany zostanie w Warszawie. Zgłosiło się już ponad 20 krajów z całego świata, m.in. Anglia, Armenia, Australia, Białoruś, Brazylia, Kazachstan, Maroko, Ukraina, Nowa Zelandia, Indie, Rosja, Senegal, Ghana, Nigeria i Uganda.

Pod koniec maja reprezentacja Polski kobiet weźmie udział w 50.Grand Prix w Usti nad Łabą. W poprzednich latach rywalizowali tam jedynie pięściarze. W 2017 roku w wadze 75 kg zwyciężył Bartosz Gołębiewski z KKB RUSHH Kielce.

– W  czerwcu czeka nas jeszcze jedno zgrupowanie. Po nim Sandra Drabik, Aneta Rygielska, Karolina Koszewska i Elżbieta Wójcik wyjeżdżają na Igrzyska Europy na Białoruś. W drugiej części sezonu, w październiku mamy zaplanowane mistrzostwa świata w Rosji w Ulan Ude – powiedziała trener kadry kobiet Karolina Michalczuk.

Sandra Drabik jest srebrną medalistką I Igrzysk Europejskich, które w 2015 roku odbyły się w Baku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution