101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Egzotyczne płazy, gady i owady w Targach Kielce

Data publikacji: 12.04.2019 07:59
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Świętokrzyskie Targi Terrarystyczne

Świętokrzyskie Targi Terrarystyczne
Fot. mat. organizatora

Jadalne owady, ale też egzotyczne zwierzęta i rośliny w Targach Kielce. Od dziś w Centrum Kongresowym będzie można oglądać między innymi pajęczaki, gady i płazy, a także dowiedzieć się, jak je hodować.

Największą atrakcją ma być pokaz żywych egzotycznych motyli zaprezentowany przez Ministerstwo Motyli - mówi Piotr Sołkiewicz, prezes Zarządu Fundacji Naukowej Twórcze Myślenie, współorganizator wydarzenia.

- Firma postawi konstrukcję o wymiarach 6 metrów na 3 metry. Na środku rozstawimy stolik, na którym pojawią się egzotyczne owoce. Wokół nich zgromadzą się wypuszczone motyle. Będzie można je karmić - zaznacza Piotr Sołkiewicz. Motyli ma być około 50. Będą to gatunki niespotykane w Polsce.

Ponadto zwiedzający zobaczą różne płazy, gady, owady, pajęczaki i skorupiaki. Będzie można zdobyć wiedzę na temat egzotycznych zwierząt, ale też być może zakupić pierwszego pupila. W Centrum Kongresowym Targów Kielce zgromadzą się też wystawcy z profesjonalnym sprzętem: terrariami i ich wyposażeniem, w tym z dekoracjami, ogrzewaniem, oświetleniem czy przyrządami pomiarowymi.

Dużą atrakcję ma stanowić stoisko gastronomiczne z jadalnymi owadami. Będzie można spróbować różnych owadów, między innymi smażonych szarańczaków, larw.

Bilety kosztują: 15 złotych normalny i 10 złotych ulgowy. W piątek wystawę można oglądać w godzinach 10-17, a w sobotę od 9 do 17.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution