101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PiS z dużym poparciem. Zarejestrował listy

Data publikacji: 12.04.2019 12:10 / Data aktualizacji: 12.04.2019 18:07
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Rejestracja list kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko świętokrzyskiego. Od lewej Krzysztof Lipiec wicepremier Beata Szydło

Rejestracja list kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko- świętokrzyskiego. Od lewej: Krzysztof Lipiec, wicepremier Beata Szydło
Kielce. 12.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Prawo i Sprawiedliwość zarejestowało dziś listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Poparcia dla kandydatów ugrupowania w dwóch województwach udzieliło ponad 70 tysięcy mieszkańców - poinformowała dziś na konferencji prasowej w Krakowie wicepremier Beata Szydło, lider listy Prawa i Sprawiedliwości w majowych wyborach.

- Chcę w naszym imieniu podziękować wszystkim, którzy zebrali tak imponującą liczbę głosów. Dziękujemy za to poparcie, także tym osobom, które były zaangażowane w zbierane podpisów. Kampania wyborcza nabiera coraz większego tempa. Obecnie wszyscy kandydaci aktywnie spotykają się z mieszkańcami w okręgu małopolsko-świętokrzyskim po to, aby informować o tym co drużyna Prawa i Sprawiedliwości chce zrealizować w Parlamencie Europejskim dla Polski i Polaków - dodaje.

Wicepremier podczas spotkania z dziennikarzami jeszcze raz podkreśliła wagę nadchodzących wyborów.

- To są wybory, w których decydujemy o tym, jak silna będzie reprezentacja Polski w Europarlamencie. Dlatego prosimy państwa o zaufanie i oddanie głosu na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. To istotne głosowanie, także w kontekście jesieni, ponieważ rozpoczynają one tegoroczny maraton wyborczy - zaznacza wicepremier.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że duży wkład w wynik poparcia dla listy Prawa i Sprawiedliwości do PE, to także zasługa mieszkańców województwa świętokrzyskiego, w którym zebrano ponad 25 tysięcy podpisów.

- To dobry prognostyk ku przyszłości przed majowymi wyborami. Jestem przekonany, że ofensywa Prawa i Sprawiedliwości, która trwa w województwie świętokrzyskim, dzięki której spotykamy się nie tylko z mieszkańcami dużych miast, ale także małych miejscowości przyniesie efekt. Liczę na to, że w dniu wyborów 26 maja w Świętokrzyskiem lista Prawa i Sprawiedliwości zdobędzie ćwierć miliona głosów - dodał. 

W konferencji prasowej wziął udział także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, lider PiS w Małopolsce, który podkreślił, że każdy podpis na liście poparcia dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości to zobowiązanie dla polityków, do tego, aby skutecznie reprezentować sprawy polskie w Parlamencie Europejskim.

- Nasi konkurenci z Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko-świętokrzyskim zebrali 35 tysięcy podpisów, a przecież w skład koalicji wchodzi kilka ugrupowań. Tym bardziej cieszy tak duży wynik poparcia listy Prawa i Sprawiedliwości. Jest to także olbrzymia odpowiedzialność, że nasi europarlamentarzyści poradzą sobie m.in. z takimi zjawiskami jak pakiet mobilności, który uderza w polski rynek transportowy - dodał.

Aby zarejestrować listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego każde ugrupowanie musi do 16 kwietnia zebrać co najmniej 10 tysięcy podpisów wyborców na stałe zamieszkałych w danym okręgu wyborczym.

Przypomnijmy, liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolsko-świętokrzyskim jest wicepremier Beata Szydło. Z kolejnych miejsc startują Ryszard Legutko i Patryk Jaki. Świętokrzyscy kandydaci to poseł Dominik Tarczyński, Michał Cieślak i Anna Krupka wiceminister sportu i turystyki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution